Зв'язатись з нами
close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

Зробити світ кращим: 5 успішних випускників УСА

Ідея дати вудку для того, щоби ловити рибу не нова. І соціальне підприємництво як одна з її реалізацій дозволяє займатися суспільно корисною справою, не чекаючи допомоги від держави чи благодійників. Заснувати свій соціальний бізнес не так важко, як здається — вважають випускники програм Української Соціальної Академії — і доводять це власному на прикладі.

VseSvoe

Відкривши бюро з подорожей Україною VseSvoe сумчанка Тетяна Личко поставила собі мету показати українцям, що подорожувати країною цікаво та круто.

Пікніки з неймовірними краєвидами, драйвові квести в історичних місцях, гастро та релакс-тури в колі друзів — це те, що ви запам’ятаєте надовго! А ще ви можете не тільки подорожувати, а й робити свій вклад у збереження культурної спадщини рідного краю, адже «VseSvoe» буде відраховувати 10 % від прибутку на підтримання належного стану історичних пам’яток, організовувати волонтерські тури, співпрацювати з громадами для розвитку місцевого туризму.

OZERO

Анна Понікарчук та Анастасія Мартиненко вже кілька років живуть за принципом «zero waste». Їм вдалося знайти альтернативу пластиковим речам щоденного вжитку та перетворити свій спосіб життя на бізнес. Випускниці УСА відкрили перший в Україні магазин товарів у стилі «нуль відходів» OZERO. За рік своєї роботи засновниці OZERO мають понад 1000 послідовників, які стали прихильниками життя без сміття.

Сьогодні дівчата проводять лекції та майстер-класи на тему екоадаптації, свідомого споживання, співпрацюючи з організаціями та компаніями.

На наших лекціях, майстер-класах та інших подіях ми пропонуємо рішення для тих, хто турбується про своє здоров’я та добробут наступних поколінь», — говорять соціальні підприємниці.

Довгострокова мета дівчат: продовжити розвивати свій магазин, проводити навчальні курси для організації та компанії, співпрацювати з організаціями, які пропагандують свідоме споживання.

Кав’ярня Поруч

Відтепер мешканці Краматорську можуть не тільки випити чашку запашної кави, а й допомогти ветеранам АТО та їх сім’ям. Випускник Української Соціальної Академії Володимир Бабич запустив у Краматорську власне соціальне підприємство — Кав’ярню Поруч. 80 % від прибутку піде на підтримку діяльності Центру Поруч — вільного простору для ветеранів.

Кав’ярня встигла стати своєрідним ветеранським простором — тут регулярно проводяться курси іноземних мов для ветеранів, а незабаром планується відкриття кімнати для заняття спортом та конференц-зали.

Bobry.in.ua

«Бідність — не лише про гроші, бідність — це про невдоволеність життям», — вважає сумчанин Ігор Мироненко, фіналіст програми Української соціальної академії. Його проект bobry.in.ua — відкрита майстерня, де кожен охочий може втілити свій інженерний або дизайнерський задум. Резиденти простору зможуть заробляти, продаючи виготовлені вироби; частина прибутку від майстерні спрямовуватиметься на реалізацію соціальних проектів у Сумах. «Я завжди вважав, що гроші — не головне, але не замислювався над тим, що бізнес, крім прибутку, може приносити таку соціальну користь. Але, чим більше я заглиблювався в тему, тим більше мене затягувало: Так! Це воно, те що треба!», — розповідає Ігор. «Бобри» вже мають переконливе портфоліо виконаних робіт. Гарний крок до подолання бідності, чи не так?

Медичний центр «Надія»

Реалізувати заплановане можливо — потрібен тільки продуманий план дій, — вважає випускник Української Соціальної Академії Андрій Бондарук. Він мріяв про відкриття медичного центру ще давно — і навіть орендував приміщення й почав робити ремонт. Але системного розуміння, як вести бізнес: налагодити систему обліку, зробити всі дозвільні документи, рекламуватися — у нього не було. «На навчанні мене вразив рівень викладачів, що давали лише практичні реальні знання. Плюс заряд мотивації та бажання впроваджувати проекти на практиці», — розповідає Андрій.

Результатом навчання стало відкриття медичного центру «Надія» в Чорткові. Наразі в центрі приймають дерматовенеролог-трихолог, гінеколог, уролог, проктолог-хірург, кардіолог, працює кабінет естетичної медицини та косметології.

Наступні програми в Українській Соціальній Академії стартують восени — стежити за новинами щодо відбору можна на сторінці академії в Facebook.