Зв'язатись з нами
close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

Заробляти та реалізувати себе. Історії випускників програми «Соціальне підприємництво: інклюзія»

Здається, тільки вчора ми вітали учасників програми «Соціальне підприємництво: інклюзія» зі стартом навчання — а вже час готувати сертифікати для нового випуску.

За майже три місяці навчання академівці встигли чимало: дізнались про основи соціального підприємництва, сформували бізнес-модель свого підприємства, ціннісну пропозицію та MVP.

Про те, як новостворені соціальні підприємства планують змінювати ситуацію з інклюзією в країні, нам розповіли самі академівці.

Галина Яджак працює у філіалі Благодійного фонду «Карітас» у Дрогобичі. При фонді є центр «Дивовижні долоні», який дає роботу людям з інвалідністю та допомагає адаптуватись до життя в суспільстві. Вихованці центру вишивають бісером чудові картини. Але через високу ціну та невелику кількість потенційних покупців ці роботи не дуже добре продавалися.

«Коли я прийшла навчатись до Української соціальної академії, я не знала, що таке соціальне підприємництво — а тепер отримала необхідні знання для старту соціального бізнесу», — розповідає випускниця. Під час навчання Галина вирішила змінити продукт — щоби працівники центру замість картин вишивали речі, які краще продаються — сумки, одяг та ін. А зароблені кошти випускниця планує спрямовувати на допомогу людям з інвалідністю та розвиток центру.

Наталія Шишолік — голова громадської організації «Довіра», яка допомагає людям з інвалідністю. Випускниця програми «Соціальне підприємництво: інклюзія» живе в смт Маневичі у Волинській області та прагне створити швейну майстерню для людей з інвалідністю. «Думаю, ми почнемо з ремонту одягу — а згодом почнемо шити дитячі речі», — розповідає Наталя. А в перспективних планах у засновниці підприємства — вийти на новий рівень виробництва та знайти точки для оптового збуту.

Вікторія Ануфрієва прагне допомагати дітям з інвалідністю підготуватись до дорослого життя. Для цього вона вирішила заснувати підприємство, яке вирощуватиме зелень на продаж — та реалізувати її серед місцевого населення. Також у планах у підприємиці створювати крафтову пасту на основі соку вирощених рослин.

Зараз інклюзивне підприємство отримало приміщення — а його засновники розпочали ремонт. «Прийшовши навчатись, я хотіла отримати знання у сфері бізнесу. І під час навчання я дізналась багато нового — програма чудово побудована», — коментує Вікторія.

Якщо вас надихнули історії наших випускників, запрошуємо реєструватися на програми, які стартують в Українській соціальній академії