Зв'язатись з нами
close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

Як працює соціальний бізнес у Мюнхені? Випускники УСА взяли участь в обміні Act4Impact

«Чи відрізняється соціальний бізнес у країнах з різним рівнем розвитку економіки?», — відповідь на це питання намагались знайти учасники обміну ACT4IMPACT (Erasmus+). У ньому взяли участь соціальні інноватори з 3 країн: України (Українська Соціальна Академія), Німеччини (Starkmacher) та Хорватії (UEZ – Udruga za ekonomiju zajednistva).

Цього разу учасники обміну зустрілися у Мюнхені, щоб вивчити екосистему міста та дослідити найцікавіщі кейси соціального бізнесу.  Соціальні інноватори дізнались, які програми пропонує мюнхенська Академія соціального підприємництва (Social Entrepreneurship Academy), за якими критеріями надають інвестиції соціальним підприємствам у фонді BonVenture, а також дослідили бізнес-ініціативи під час соціального туру вулицями Мюнхена.

«Я на власні очі зміг побачити різні практики соціального підприємництва. Це дало краще розуміння механізмів, які допомагають ідеї перетворювати на конкретні проекти. Кожна ініціатива цікава, по-своєму. Але найбільше захоплення викликав проект PULPO. Думаю, через те, що він мені нагадав рідний UP LAB, співзасновником якого я є —  ми створюємо одяг, аксесуари та предмети інтер’єру, із вторинних матеріалів», — ділиться враженнями Андрій Волик, випускник УСА.

PULPO – спільний проект мюнхенського соціального підприємства та місцевої художниці. Ідея полягає в переробці старих велосипедних шин. З них виготовляють  ексклюзивні сумки та аксесуари. PULPO не тільки дбають про екологію, а й дають роботу колишнім безробітним та людям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

«Хочу подякувати УСА за можливість побачити закордонний досвід. З Німеччини я повернувся дуже мотивований робити зміни в своєму місті і Україні загалом», – коментує Андрій. Наступною країною, яку відвідають учасники проекту стане Хорватія — а ми обіцяємо розповісти, як працюють соціальні підприємства в цій країні.

Проект Act4Impact фінансується за підтримки Європейської Комісії. Публікація відображає погляди авторів, Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що в ній міститься.