Зв'язатись з нами
close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

Виступ-побажання владики Богдана Дзюраха на закінчення вебінару Соціальної академії на тему нової Енцикліки Святійшого Отця Франциска «Усі брати»15 жовтня 2020

Передовсім дуже дякую організаторам, доповідачам і всім учасникам цього вебінару. Припускаю, що він пробудив ще більше зацікавлення Енциклікою «Усі брати», і я думаю, що хто досі не встиг прочитати цей важливий Папський документ, обов’язково зробить це найближчим часом. Енцикліка справді вартує нашої уваги: її мова є дуже доступною, але головне – мова є євангельською, Божою, християнською.

Під час сьогоднішнього вебінару було заторкнуто і висвітлено багато тем і аспектів, і це зрозуміло, оскільки це – перша ознайомча зустріч з Папською Енциклікою, то ж потрібно було показати отой широкий спектр тематики, яка охоплюється, і яка остаточно фокусується навколо любові, що її Святійший Отець, «перекладаючи» на суспільну мову, окреслює поняттями «соціальної приязні» і «братерства», поняття, яке, як слушно зауважив о. Михайло Мельник, є євангельським за суттю і має тривалу історію і традиції нашого народу. Але це тільки перша зустріч.

Прошу вас: супроводжуйте Церкву, суспільство у відкриванні багатства і актуальності цієї Папської Енцикліки, щоб не загубити його, зокрема для нашого українського контексту. Бо великий скарб Католицька Церква дає у наші руки і в руки сучасного людства. Плануйте подальші зустрічі і роздуми над цією Енциклікою. Можливо, по розділах, можливо – тематично. У чаті я висловив одну з таких можливих тем для наступних зустрічей, щоб у світлі Енцикліки «Усі брати» більш конкретно і цілеспрямовано поговорити про братерство з трьох перспектив:

1) виклики і загрози для братерства у світі і в Україні;

2) шанси і нагоди для братерства у світі і в Україні;

3) роль Церкви у промоції братерства.

Але подібні зустрічі можна робити і на інші теми, як от про християнський погляд на політику і роль соціальної приязні і служіння ближнім у політиці. Хтось зауважить, що говорити на таку тему до більшості з нашого політичного бомонду вимагає відваги Йоана Христителя, проте це слід робити, бо і в цьому середовищі є люди з добрим серцем, які щиро бажають послужити власному народові.

Інші можливі теми: говорити про соціально скерований бізнес – це дуже важливо; говорити до наших патріотів, що то означає правдива любов до нації і до народу – це вкрай важливо; говорити про те, як будувати єдність в народі на засадах християнської любові, не виключаючи нікого і бути відкритими для інтеграції інших людей, які прибувають і прибуватимуть до нас, – це теж виклик, який стоїть перед нами… Одне слово, ця Енцикліка написана для усієї Католицької Церкви, ця Енцикліка написана для нас із вами. Тому я дуже заохочую тих, хто організував цей вебінар і брав у ньому участь, – кожен на своєму місці і у свій спосіб, використовуючи власний потенціал і ресурси, – зробити належну промоцію цієї Енцикліки та її змісту.