Зв'язатись з нами
close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

Від ідеї — до бізнесу. Які проекти створили учасники пре-акселератора Української соціальної академії?

Всі лекції переглянуті, домашні роботи здані, а учасники програми «Від ідеї до бізнесу: пре-акселератор» от-от отримають свої сертифікати та доєднаються до лав випускників академії.

Або продовжать працювати над своїм проектом — адже в Українській соціальній академії незабаром стартує наступний етап навчання — Акселератор. Це комплексна програма, яка передбачає супроводження соціального підприємства до перших продажів,  більше 10 годин менторства від досвідчених бізнесменів та можливість отримати інвестиції на запуск власного бізнесу.

Про те, які проекти взяли учать у програмі цьогоріч та як трансформувалися ідеї соціальних підприємців під час навчання, ми вирішили дізнатися у самих академівців.

«Навчання на програмі, під час якого учасники розвивають свою ідею у працюючий бізнес, потребує чималих зусиль. Деякі учасники в певний момент шляху розуміли, що це не їхня ідея — тому проекти змінювалися та потім переростали в зовсім інше. Але я так рада, що є люди, які пройшли цей 10-ти тижневий шлях трансформації ідеї в бізнес-рішення», — розповідає менеджерка програми «Від ідеї до бізнесу: пре-акселератор» Юлія Пелипенко.

Олена Солоїд прийшла навчатись на пре-акселератор, щоб знайти способи зробити свій проект «Освітній простір для дітей» фінансово стабільним. Організація пропонує освітні програми для дітей та підлітків. «Ми вирішили, що хочемо створювати позитивні зміни в суспільстві через освіту. Адже ми працювали у цій сфері — і зрозуміли, що формальна освіта не дає необхідних для життя навичок, які потрібні молоді — підприємницьких компетенцій, відповідальності», — розповідає Олена.

На цю діяльність було потрібне фінансування — але отримати гранти вдавалось не завжди. Тому Олена разом з однодумцями вирішили заснувати соціальне підприємство — і отримувати прибуток від від освітніх послуг. Адже організація багато років працює в цій сфері і проводить різноманітні тренінги, фасілітаційні сесії.

«Ми подумали — чому ні? Якщо є на цей продукт є попит — ми можемо надавати ці послуги на комерційні основі для всіх бажаючих. А прибуток, отриманий від бізнесу спрямовувати на розвиток молодіжних ініціатив». Тому в «Освітньому просторі» відкрили комерційний напрямок діяльності — і навчають фасілітаційним підходам, емоційній компетентості та управлінню конфліктами.

В організації планують не тільки навчати молодь, а й створити грантовий фонд на розвиток молодіжних ініціатив, проведення конкурсів, надання можливості стажування.

«Навчанння на пре-акселераторі допомогло нам структурувати наше бачення проекту та створити в голові повну картину. Ми змогли оцінити наші можливості, сильні і слабкі сторони — зрозуміли, які аспекти у проекті потрібно підтягнути. І вже почали впроваджувати свої ідеї в життя», — ділиться враженнями від навчання Олена Солоїд.

Учасник пре-акселератора Євгеній Ожго давно займається соціальною роботою, адже він служить дияконом у церкві. Надихнувшись історіями про успішні проекти, він вирішив створити власний соціальний стартап, які допомагатиме реабілітації воїнів АТО. «Я вважаю, що зараз подібні комплекси потрібно мати в кожній області. Останнім часом в Україні з’явилось кілька таких закладів, але їхні ціни важко назвати доступними — реабілітація коштує 2-3 тисячі гривень на день», — коментує Євгеній.

У реабілітаційному комплексі Євгеній планує надавати послуги фізичної та психологічної реабілітації АТОвців, а також вчорашніх бійців мирній професії та допомагати знайти роботу. «Ми хочемо, щоб вони могли підтримувати один одного, ділитися своїм досвідом та надихати своїм прикладом інших», — розповідає учасник пре-акселератора.

Маючи досвід роботи в банківській сфері, Євгеній бачив, як люди запускають бізнеси та отримують під них кредитування. Але самому йому ніколи не доводилося цього робити. «Я багато чому навчився в Академії. В першу чергу, структурував своє бачення проекту. Мені вдалося знайти мінімальний життєздатний продукт, який я зможу пропонувати потенційним клієнтам. І ще я зрозумів, що, незважаючи на те, що проект буде непросто реалізувати, я стою на правильній дорозі», — розповідає випускник пре-акселератора. Зараз Євгеній знайшов приміщення, в якому можна почати роботу центру — та планує приступити до формування команди.

«В кожної ідеї є шанс реалізуватись. Її майбутнє, насамперед, залежить він великого бажання і докладених зусиль. Тому хочеться побажати нашим учасникам ніколи не здаватись та не боятись. Бо лише наполегливі досягають мети!», — коментує менеджерка програми Юлія.

А тих, кого надихнули історії наших випускників, запрошуємо на «Акселератор соціального підприємництва» Української соціальної академії. На його учасників чекає

комплексне навчання з управління соціальним підприємством, менторство та консультації від ключових експертів у галузі. Автори кращих проектів матимуть змогу отримати інвестиції!

В основі методології «Акселератора» — результативні практики, які зарекомендували себе під час нашого п’ятирічного досвіду проведення програм розвитку соціального бізнесу. 71% учасників пре-акселераторів та акселераторів Української соціальної академії продовжують розвивати свої соціальні проекти після випуску.

Ми бачимо, що сфера соціального підприємництва в Україні зростає, а тематика проектів — розширюється. Саме тому ми зробили програму акселератора більш персоналізованою.

Задля вашої безпеки навчання проходить онлайн (зі знижкою 20%) або в малих групах (10 людей) з дотриманням санітарних норм.

Не пропустіть!

Українська соціальна академія навчить заробляти стабільно та вирішувати при цьому соціальну проблему.