Зв'язатись з нами
close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

160 000 грн. та поїздка в Німеччину. Чим закінчився Demo Day в УСА?

«Як реалізувати власний соціальний проект?», — відповідь на це питання знають випускники «Акселератору соціального підприємництва для стартапів» Української Соціальної Академії. Вони пройшли шлях від ідеї до заснування власного соціального бізнесу — позаду 5 навчальних модулів, 2 місяці роботи над проектом під керівництвом ментора та перші продажі. Своїми історіями успіху та подолання перешкод учасники програми поділились на фінальній презентації проектів, яка відбулась 12 жовтня.

Подія зібрала 13 команд зі всієї України — а її фіналом стало нагородження 4 кращих  проектів сертифікатами по 40 000 грн. «Мене вразило те, що більшість проектів мали усвідомлене розуміння своєї соціальної місії — і того, як вони збираються цю місію реалізовувати. Я рада, що є такі Демо Дні, і сподіваюсь, що скоро подібні заходи стануть справжнім трендом. На мою думку, такими маленькими кроками, і будується громадянське суспільство», — коментує член журі, маркетолог Галина Янишівська.

Місія соціального стартапу HappyEcoWood — працевлаштувати людей, раніше залежних від алкоголю та наркотиків. Його засновники Юлія Дремлюга та  Вадим Москаленко виготовляють дитячі майданчики з екологічно чистих матеріалів і передають 1 з 5 вироблених малозабезпеченим багатодітним сім’ям. «Дітям в нашій країні не вистачає любові та турботи. А дорослі часто втрачають сенс свого життя — багато людей, в минулому залежних, довго шукають роботу», — коментує свою їдею Вадим.

Під час навчання в УСА HappyEcoWood розробили комунікаційну стратегію. А ще за порадою ментора взяли участь у проекті 1+1. «Але найбільше, що дала нам Академія — це можливість знаходитись в колі однодумців. Цікаво було дізнатися історії інших проектів — це допомагає отримати натхнення для подальшої роботи», — розповідає Юлія Дремлюга.

«Розумний хліб» — сільська міні-пекарня з сучасними продуктами, частина з прибутку якої йде на культурний розвиток дітей. Її засновниця Оксана Маханько — вчителька молодших класів і знає про проблему не з чуток. Так, за статистикою, тільки 2% дітей хоч раз в житті подорожували літаком. Але й просто за межі власного села таким дітям вдається вибратись нечасто.

За зізнанням Оксани, найбільшою перешкодою в реалізації проекту для неї був брак підприємницького досвіду: «Коли в мене з’явилась ідея створити власну пекарню, щоб допомогти дітям, я мало що знала як про випікання хлібу, так і про бізнес. Завдяки тому, що Українська Соціальна Академія повірила в мою ідею, я змогла перейти від теорії до практики. Тепер я знаю, що можна досягнути будь-якої мети — варто тільки почати з маленьких кроків», — розповідає Оксана. Зараз команда «Розумного хлібу» робить ремонт у пекарні — і має перші продажі.

«Деталька» – соціальний проект, спрямований на працевлаштування людей з особливими потребами,  який керується ідеєю: “Не існує несправних деталей”. Його створили Микита Московкін та Анастасія Тюпа. Молоді підприємці планують виготовляти та продавати робоконструктори для дітей, зроблені на 3D-принтері.

«Мій друг Богдан раніше працював таксистом. Якось він потрапив в автомобільну аварію, пошкодив спинний мозок — тепер не може ходити. Тож я почав думати, як йому можу допомогти. А інший мій друг Ярослав захоплювався робототехнікою — так виникла ідея робити робоконструктори», — розповідає автор проекту Нікіта. Команда проекту вже зробила робочий прототип робота — і почала проводити майстер-класи для дітей.

Власний досвід мотивував на створення проекту і Ірину Микитеєк. «Рік тому я каталась на лижах, отримала травму і зрозуміла,  як це — не мати можливості рухатись», — розповідає засновниця проекту «Маленькими кроками» Ірина Микитеєк. Згодом в неї з’явилась ідея виготовляти солодощі з натуральних фруктів та ягід — а на виручені кошти допомагати дітям з інвалідністю та їх сім’ям. Після вступу до УСА ідея масштабувалась і оформилася у проект «Маленькими кроками».

«Раніше мені здавалось, що те, що я роблю, має бути ідеальним. Після навчання в УСА я зрозуміла, що потрібно спочатку щось зробити — а вже потім удосконалювати. Ще були складнощі з пошуком команди — перш ніж починати її формувати, треба зрозуміти, кого я шукаю», — ділиться Ірина. За зізнанням підприємиці, найпліднішою для неї була робота з ментором. «Оскільки я все роблю сама, я не закладала в собівартість продукції вартість своєї праці. Ментор пояснила мені, що найдорожче коштує не сировина, а праця». Найближчим часом Ірина планує знайти приміщення під оренду та купити сушарки для виготовлення пастили.

На цьому призи не закінчились. Засновники пекарні «БаБулочка» Ольга Жук, Олександр Заболотний, Альона Одаренко та Ілля Олійник отримали поїздку у Bootcamp в Німеччині, де разом із колегами-підприємцями удосконалять ідею свого стартапу. БаБулочка — пекарня, засновники якої планують спрямувати відсоток від прибутку на допомогу людям похилого віку. «Люди пенсійного віку, особливо самотні, дуже часто не можуть себе забезпечити», — коментують засновники стартапу. Найближчим часом команда «Бабулочки» планує розпочати продажі виробів на ярмарках та закінчити формування команди постійних працівників.

Також журі відзначило кав’ярню «Джонатан Лівінгстон». Її засновниці отримали від УСА сертифікат на 5 консультацій ментора, який допоможе їм вдосконалити концепцію стартапу, дасть поради по формуванню команди та пошуку інвестицій. Проект створений мамами дітей, які хворіють на цукровий діабет, целіакію та харчову алергію. «Зараз лікарі призначають людям з таким діагнозом дієту, але поїсти в нашій країні їм майже нема де», — розповідає засновниця кав’ярні Олена Тронько.

Гостям кав’ярні «Джонатан Лівінгстон» буде доступне безлактозне і безглюкозне меню. «Як мама дитини з цукровий діабет та целіакією я довго шукала рецепти страв, які їй буде можна. А тепер зрозуміла, що таких дітей багато. І вони мають не тільки право на життя — а й на хороший відпочинок і смачну їжу», — коментує Олена. Зараз команда проекту знайшла приміщення для свого кафе і готова розпочинати ремонт.

Наступна програма «Акселератор СП» в Українській Соціальній Академії стартує взимку — стежити за новинами щодо відбору можна на сторінці академії в Facebook.