Зв'язатись з нами
close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

Українська соціальна академія разом з Фондом Реновабіс розпочинає проєкт для вдосконалення соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах!

 

Українська соціальна академія та Фонд Реновабіс розпочинають проєкт для вдосконалення соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах.

Метою проєкту є надання підтримки територіальним громадам, громадським організаціям та соціальним підприємцям Чернівецької, Волинської, Рівненської та Хмельницької областей, для посилення їх спроможності у забезпеченні мешканців якісними соціальними послугами та поліпшенні охоплення послугами вразливих груп населення.

Впровадження реформи децентралізації в Україні призвело до розвитку місцевого самоврядування. Виникли об’єднані територіальні громади, які переймають на себе нові сфери повноважень. Однією з них є соціальна допомога, що стосується осіб, які потребують її, бо опинились у складних життєвих обставинах. Місцева влада повинна бути до них близькою та забезпечити їм гідні умови життя. Це непросто, враховуючи величезні потреби органів місцевого самоврядування для розвитку. Також ГО та соціальні підприємці можуть активніше долучатися до надання соціальних послуг, досліджувати потреби громади, цікавитися можливостями фінансування власних проєктів за кошти громад. Переклад частини державних соціальних послуг у сферу соціального підприємництва дозволив би поліпшити якість послуг, що надаються шляхом розвитку конкуренції. Тільки на принципах конкуренції може підтримуватися відповідний рівень якості (а його держава повинна враховувати, виділяючи фінансування).

Проєкт складається з шести компонентів:

1) Навчальні семінари з управління наданням соціальних послуг в ОТГ 
Для учасників у взаємодії з Українським Католицьким Університетом планується проведення трьох триденних семінарів, які відбудуться в Чернівцях, Хмельницьку та Луцьку, якщо це буде можливим з огляду на карантинні обмеження у зв’язку з Covid-19. Теми навчальних семінарів:

  • оцінка потреб і спроможності ОТГ в наданні соціальних послуг;
  • вміння визначити сильні сторони та сфери для вдосконалення;
  • аналіз та прогнозування потреб у соціальних послугах;
  • розробка планів вирішення соціальних проблем та надання соціальних послуг.

Щонайменше 50% часу семінарів буде приділене вправам, груповій роботі, практичним порадам і прикладам.

2) Фонд малих проєктів 
У рамках проєкту у 2021 р. буде оголошений відбір власних проєктів громад, спрямованих на розвиток системи надання соціальних послуг в громадах. Чотири найкращі заявки з кожної області отримають співфінансування від Української соціальної академії обсягом до 7 тис. доларів кожна.

3) Форум хороших практик 
Це одноденна підсумкова конференція запланована у червні 2022 року. Мета заходу – презентація результатів проєкту та спілкування учасників.

4) Програма PORADA для релігійних та громадських організацій, які працюють у соціальній сфері 
Упродовж 2022-2024 року у 8 пілотних РО Чернівецької, Кам’янець-Подільської Єпархій та Луцького Екзархату за технічної підтримки міжнародних та національних експертів:
– проведено оцінку потреб у соціальних послугах та оцінку інституційної спроможності організацій у їх наданні;
– розроблено плани розвитку соціальних послуг в громадах та комунікаційну стратегію для організації;
– надано підтримку у підготовці пропозицій для участі у конкурсі на отримання гранту;
– проведено навчальні заходи щодо розвитку та адміністрування системи соціальних послуг у громаді з урахуванням досвіду та практик європейських країн;
– надання кожній організації гранту від Української соціальної академії в обсязі до 7 тис. доларів для реалізації стратегій.