Зв'язатись з нами
close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

Старт навчального проєкту «Психічне здоров’я» для священників УГКЦ

Згодом ми розпочнемо набір на навчальну програму для священників у сфері психічного здоров’я. Програма реалізується Українською соціальною академією та Факультетом наук про здоров’я УКУ.

Багато священнослужителів пережили емоційний стрес у міру затягування пандемії, частково через складні потреби, які вона викликала у своїх парафіян. Люди часто звертаються за допомогою до духовенства з нагальними духовними та емоційними проблемами, роблячи їх вразливими. Деякі священнослужителі настільки зосередилися на своїх ролях лідерів та опікунів, що нехтують власними потребами, закриваючи негативні емоції за психічною стіною. Психічне здоров’я священників впливає не тільки на них та їх сім’ї, але й на людей у ​​громаді, які на них покладаються.

Метою програми є надання учасникам сучасні знання, розуміння та практичні інструменти для покращення психічного здоров’я й емоційного добробуту людей, розроблення та розбудови послуг та превентивних програм щодо розладів психічного здоров’я, сприяння покращенню лідерських навичок.

Програма складається з двох компонентів:

1) Навчально-практична школа у Центрі Св. Пантелеймона сс. Пресвятої Родини у м. Моршин для священників Чернівецької, Стрийської, Кам’янець-Подільської Єпархій та Луцького Екзархату. Програма Школи – це вибудовування цілісного розуміння того, як працює натхнення, мотивація, стрес і щастя не тільки на рівні біохімії мозку, а й системного підходу до природи людської поведінки. Містить інструменти турботи про себе, при взаємодії сам на сам, та організаційні системні стратегії та втручання.

2) Консультаційна програма підтримки для тих, хто бореться з тривогою та іншими емоціями через коронавірусну кризу. У рамках онлайн консультацій, команда експертів дадуть психологічну та моральну підтримку тим, хто страждає від тривоги та стресу через пандемію Covid-19 та карантин.

Такі проблеми, як стрес, депресія, вигорання, травми, домашнє насильство та насильство посилюються через кризу, спричинену карантином, тому проєкт покликаний супроводжувати священників, монахів, монахинь та вірних на цьому етапі.

Участь у курсі безкоштовна, витрати покриваються Українською соціальною академією, окрім проїзду.