Зв'язатись з нами
close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

Нове покоління соціальних підприємців: в академії завершились 3 навчальні програми з соціального підприємництва!

В академії завершилась ще одна програма — «Соціальне підприємництво: молодь», націлена на покращення умов життя соціально незахищених людей та підтримку поточних соціальних реформ та процесу трансформації. У рамках проєкту ми успішно запустили три навчальні програми та провели конференцію з соціального підприємництва. І саме про них ми хочемо вам розповісти детальніше.

Першою навчальною програмою, на якій успішно завершилось навчання, став Преакселератор соціального підприємництва.

Преакселератор соціального підприємництва — це онлайн-програма з розвитку бізнес-ідей. На ній учасники починають своє знайомство із практичними інструментами для пошуку нових бізнес-ідей, їх тестування, розроблення бізнес-моделей і прототипів.

Цьогорічний курс складався з 7-ми навчальних модулів, які розкривали такі теми як:
– вступ до соціального підприємництва;
– візія, місія, цінності підприємства, ціннісна пропозиція;
– дослідження ринку;
– цільова аудиторія та валідація ідей;
– бізнес-модель;
– MVP;
– презентація стартапу.

На програму зареєструвались понад 300 учасників! Кожен з них отримав унікальну можливість не лише здобути знання з конкретних тем, але й перевірити власні ідеї на життєздатність, проаналізувати кейси успішних соціальних бізнесів та розробити стратегію запуску власного соціального підприємства.

Акселератор соціального підприємництва — друга програма, яку ми провели у рамках проєкту “Соціальне підприємництво: молодь”. Це програма інтенсивного розвитку бізнесу для соціальних стартапів та діючих соціальних підприємств. Вона націлена на те, щоб допомогти учасникам удосконалити свої продукти та послуги, прокачати бізнес і підприємницькі компетенції, масштабуватись та залучити інвестиції.

На програмі учасники закінчили 5 модулів, де вивчали організаційний дизайн, маркетинг та продажі, фінанси, менеджмент команди, а також інвестиції та захист проєктів. Однією з найважливіших складових програми Акселератору є робота з менторами — ключовими експертами в галузі соціального підприємництва, які допомагають учасникам розвинути їхні ідеї, вдосконалити стратегії розвитку підприємства та врахувати всі нюанси запуску проєкту. Окрім менторів, протягом програми учасників супроводжували лектори та викладачі академії.

Навчання на програмі передбачає шанс отримати інвестиції від Української соціальної академії на розвиток власного бізнесу. Серед 25 учасників цьогорічної програми 5 проєктів виграли фінальний пітчинг та отримали фінансову підтримку. Детальніше про те, які проєкти стали переможцями та чим особливий Акселератор, ви можете прочитати в нашому матеріалі за посиланням.

До того ж понад 30 учасників завершили навчання на Менеджменті соціальних інновацій, програмі з організаційного розвитку та соціального підприємництва для керівників громадських та благодійних організацій, які прагнуть у своїй діяльності досягти одночасно соціальної місії та фінансової стійкості.

Цьогорічна програма тривала 4 місяці й містила 5 модулів, що розкривали різні аспекти ведення бізнесу, серед яких були стратегія та діагностика організації, соціальне підприємництво, маркетинг та продажі, фінанси та управління командою. У якості фінального етапу програми учасники захистили власні проєкти та отримали зворотний зв’язок від лекторів і команди курсу. Більше про те, як проходило навчання, які проєкти представляли учасники, чим особлива програма та для кого вона найкраще підходить, читайте у нашому матеріалі за посиланням.

Ще однією важливою подією стало проведення конференції з соціального підприємництва Social Navigator 2021!

Її проведення ми пов’язали із міжнародним днем соціального бізнесу, який щороку відзначають наприкінці червня. Явище соціального підприємництва в Україні набуває все більшого поширення та зацікавлення серед різних аудиторій. За минулі 5 років в Україні також з’явилось багато ініціатив та організацій, які розвивають соціальне підприємництво. Нині важливо говорити про формування екосистеми для розвитку соціального бізнесу в Україні. Саме тому темою цьогорічної конференції Social Navigator є: «Розбудова екосистеми соціального підприємництва в Україні».

На конференції ми обговорили досягнення та перспективи для розвитку соціального підприємництва в Україні, зокрема:

⁃ можливості соціального підприємництва для розвитку громад;
⁃ можливості соціального підприємництва для соціального служіння релігійних громад та організацій;
⁃ навчання соціального підприємництва: можливості та запити від самих соціальних підприємців;
⁃ фінансова та нефінансова підтримка для соціальних підприємців в Україні.

Натхненні такими результатами, ми продовжуємо далі, тож слідкуйте за новинами академії!