Зв'язатись з нами
close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

Консультаційна допомога релігійним організаціям в Україні

В Україні стартувала перша унікальна програма для релігійних організацій «Команда професіоналів». Програма реалізується за підтримки благодійного фонду “Renovabis” в рамках платформи “Стратегічного розвитку і менторської підтримки релігійних організацій”. Метою платформи є підвищення якості реалізації соціально важливих проєктів, сприяння розвитку та професіоналізації релігійних організацій.

Унікальність програми як відповідь на складні виклики

Цитуючи слова Святішого Отця: “Розширити наше служіння, змусити інших брати участь у наших проєктах, розширити простір творчості означає прийняти виклик змін … все стане можливим через геніальність та творчість”, – інновація та оновлення душпастирської опіки, її інтеграція та збагачення міжнародним досвідом є одним з інструментів, який отримають релігійні організації, за результатами участі у програмі «Команда професіоналів».

Багато релігійних організацій відгукнулися, щоб взяти участь у програмі, але на конкурсній основі було відібрано п’ять команд-переможниць програми: Курія Київсько-Житомирської Дієцезії РКЦ в Україні, Курія Кам’янець-Подільської Дієцезії РКЦ в Україні, економат курії Чернівецької єпархії УГКЦ, Волинський обласний благодійний фонд “Карітас-Волинь”, Благодійний Фонд “Шпиталь Шептицького Курії Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви”, Хмельницький Обласний Благодійний Фонд “Карітас”.

Великий конкурс свідчить про те, релігійні організації в Україні потребують нових інструментів для реалізації власного стратегічного розвитку, «свіжого» бачення і подиху у роботі. Особливо гостро ця необхідність відчувається на тлі кризи внаслідок пандемії covid-19.

Консультування: 5 кроків на вироблення стратегії на 3-5 років

На програмі відібрані організації працюватимуть з кращими консультантами Бізнес Шкіл України та Папських Університетів, протягом 5 послідовних етапів:

перший етап: оцінка рівня організаційного розвитку релігійної організації;

другий етап: визначення стратегічних напрямків розвитку;

третій етап: розробка плану організаційного розвитку. Опис бізнес-процесів;

четвертий етап: упровадження стратегічного плану розвитку. Підвищення організаційної спроможності організації;

п’ятий етап: презентація напрацювань, оцінка, моніторинг, висновки.

Результатами Програми стратегічного розвитку є: розроблення стратегії релігійної організації на 3-5 років, розроблення стратегії залучення фінансування, розроблення системи обліку та фінансового планування, формування стратегії роботи з командою та персоналом.

Індивідуальний супровід команд-переможниць

В основі програми індивідуальний консультаційний підхід до кожної релігійної організації, зважаючи на її особливості функціонування, сферу діяльності та місію. І ця консультаційна допомога триватиме доти, доки цього потребуватиме учасник навчального проєкту. Лектори і ментори Програми стратегічного розвитку – люди з багатолітнім досвідом ефективного управління та праці у брендових європейських та українських компаніях – навчать  складати бюджет, фінансовому управлінню, як ефективно задіювати матеріальні та людські ресурси, як розробляти та реалізовувати власну стратегію,  як ідею перетворити в успішно діюче соціальне підприємництво.

Компендіум Соціальної доктрини Церкви наголошує, що соціальне пастирське служіння Церкви – це жива і конкретна діяльність Церкви, яка свідома своєї пастирської місії в соціальній, економічній, культурній і політичній сферах життя. стратегічних питань, навіть після закінчення. На програмі стратегічного розвитку, спираючись на європейський та американський досвід,  навчать не тільки правильно сформувати бюджет, але і як ефективно використовувати матеріальні та людські ресурси, формувати пріоритети для оживлення парафіяльного життя, як соціальну ідею перетворити в успішне соціальне підприємство.

Благодійний фонд Renovabis спільно з Українською соціальною академією роблять важливий внесок у розвиток релігійних організацій в Україні. І наступною навчальною програмою від фонду для релігійних організацій є “Пасторальний менеджмент”, яка стартуватиме вже восени.