Зв'язатись з нами
close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

Як влаштовані соціальні підприємства в Канаді

У Ванкувері є цілий район, де живуть безхатченки та наркозалежні — Іст Хестінг. Точніше це більше ніж район — це громада, у якої є свій community garden, community center, community market та інші сервіси. Бізнеси в Іст Хестінг наймають на роботу безхатьків та надають послуги за зниженими цінами. У результаті ці люди мають роботу, можливість реабілітуватись та соціалізуватись. А головне у всій Канаді більше не знайдеться місця, де можна гарно пообідати усього за 5 доларів.

Канадці не те щоб дуже добре знають, що таке соціальне підприємництво, вони просто люблять смачно поїсти”, – розповідає Галина Палійчук. Вона вже 3 роки мешкає в Канаді, викладала бізнес етику в British Columbia Institute of Technology і навіть спробувала заснувати власний бізнес.

В Канаді бути волонтером чи членом якоїсь активної громади — це модно. Та й законодавчі умови для малого та середнього бізнесу сприятливіші аніж в Україні. Щонайменше, можна здобути бізнес-навички у державній організації Small Business BC у Ванкувері. Там навчають будувати власний бізнес і допомагають з контактами потрібних спеціалістів.

Соціальні підприємства не мають окремих податкових привілеїв. Натомість є можливості для отримання вигідного кредиту. Наприклад, банк BDS (Bank Development Canada, Банк ділового розвитку Канади) та кредитний союз Vancity надають вигідні кредити для соціальних підприємців.

Крім того, соціальні бізнеси та великі компанії можуть отримати сертифікат B-сorps, що засвідчує соціальний внесок організації (звісно ж, якщо він є). Щоб отримати такий сертифікат проводять зовнішній аудит компанії, при цьому юридична форма організації чи паперове підтвердження соціальної місії в статуті компанії не потрібні. Сам по собі сертифікат B-сorps не дає нічого, але засвідчує, що компанія є соціально відповідальною.