Зв'язатись з нами
close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

Допомагати людям з інвалідністю реалізуватись. Місяць інклюзії в УСА

В Українській соціальній академії триває Місяць інклюзії, впродовж якого ми розповідаємо про успішні кейси інклюзивних соціальних підприємств.

На жаль, люди з інвалідністю в Україні стикаються з низкою бар’єрів — від суспільних упереджень складнощів з працевлаштуванням. Адже на жаль, попри податкові пільги, велика кількість роботодавців воліють сплатити штраф, але не брати на роботу людей з інвалідністю.

Чудовий спосіб боротьби з цими викликами — соціальне підприємницво, яке дає можливість стабільно заробляти та вирішувати при цьому соціальну проблему. Наприклад, давати роботу людям з інвалідністю та допомогати їм інтегруватись у суспільство.

Цього разу ми вибрали найцікавіші кейси підприємств, які допомагають людям з інвалідністю. І на власному прикладі доводять, що запустити соціальний бізнес не так важко, як здається. Тож, якщо ці історії вас надихнули — запрошуємо на Акселератор соціального підприємництва до Української соціальної академії.

Inclusive IT

Роман Боренько після участі в Акселераторі відкрив стартап Inclusive IT. Роман навчає людей з інвалідністю програмуванню, а потім дає їм роботу. «Ми ставимо собі за мету, щоби незряча людина могла знайти роботу завдяки вмінню користуватись комп’ютером», — розповідає Роман.

У команді Inclusive IT двоє незрячих людей та одна працівниця на колісному кріслі. «Незрячі не сприймають багато візуальної інформації, але робота в IT для них не є неможливою! Ми довго вивчали це питання, консультувалися зі спеціалістами, аналізували інформацію в інтернеті і дійшли до концепції створення команди незрячих програмістів», коментує Роман.

Компанія проводить аудит веб-сайтів компаній та організацій на доступність для людей з вадами зору чи слуху. Нещодавно Роман презентував інклюзивний веб-сайт Музею Ханенків — і готується до реалізації наступних проектів. За словами засновника компанії, вона орієнтується як на кінцевих клієнтів, так і на компанії, які хочуть свої продукти вебдоступними.

Центр «Дивовижні долоні»

«Людей з ментальними особливостями в нашому суспільстві сприймають як «небезпечних та агресивних». Нерідко вони страждають від психологічного насильства та ізоляції. Окрім цього, батьки та опікуни дітей з обмеженими можливостями потерпають від зниження якості життя та збільшення сімейних конфліктів, нерозуміння, пов’язаного зі складною життєвою ситуацією та поведінкою дітей, та погану обізнаність у громадах, які страждають від ізоляції та стигматизації», — розповідіє національний координатор роботи людьми з особливими потребами Міжнародного благодійного фонду «Карітас України» Людмила Сухарева.

Щоб побороти цю ситуації, у «Карітасі» створили центр для дітей з особливими потребами «Дивовижні долоні». Центр знаходиться у Дрогобичі і нещодавно відсвяткував своє дванадцятиріччя.

При «Дивовижних долонях» працює майстерня, яку відвідують 20 осіб. Її вихованці вигтовляють різноманітні вироби з бісеру, виготоваляють буси та відкритки, квіти та деревця «щастя» та інші ручні вироби. А ще в центрі регулярно проводяться заняття із соціально-побутових навичок, кулінарії та різноманітні екскурсії.

Нещодавно маленькі відвідувачі центру показали, що люди з інвалідністю можуть самі допомагати іншим — і провели благодійну лотерею, на якій виставили 5 лотів – картини та образи вишиті бісером. А на виручені кошти з лотереї приготували гарячі обіди для безпритульних та продуктові набори для людей, які через пандемію опинились у скрутному матеріальному становищі.

Майстерня «Назарет»

Реалізуватися людям з ментальною інвалідністю допомагають також у спільноті «Лярш-Ковчег», при якій працює майстерня «Назарет», заснована у 2003 році при парохії Різдва Пресвятої Богородиці. Сама спільнота має цікаву історію — вона була заснована в 1964 році в с. Тролі в Франції з метою допомоги людям з інвалідністю і за майже 40 років існування перетворилась на Міжнародна Федерація, яка об’єднує 146 спільнот в 35 країнах світу.

У «Назареті» зайняті близько 20 хлопців та дівчат віком від 18 років. Працівники майстерні декоративні свічки, мило, прикраси з бісеру та вовни, вітальні листівки.

В «Назареті» панує дружня, неформальна атмосфера — з понеділка по п’ятницю працівники разом працюють, готують обід, ходять в кіно, на екскурсії та займаються спортом.

Місяць інклюзії в Українській соціальній академії триває — найближчим часом ми найцікавішими кейсами соціальних підприємств, які допомагають соціально вразливим групам людей. Тож слідкуйте за новинами на нашій сторінці у Фейсбуці!