Зв'язатись з нами
close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

close

* Реєструючись ви погоджуєтесь на обробку і зберігання персональних даних

Чи варто після закінчення карантину жити, як раніше? Мохаммед Юнус на Social Navigator

На «Social Navigator. Конференція про бізнес, який змінює світ», яку провела Українська соціальна академія до дня соціального бізнесу, прозвучало цікавих думок та промов. Конференцію відкрив виступ лауреата Нобелівської премії 2006 року Мохаммеда Юнуса. Для тих, кому не вдалося послухати виступ професора онлайн, викладаємо текстовий фрагмент його промови.

З початком карантину величезна економічна машина призупинилась. І зараз усі дуже хочуть запустити її назад. Але чи варто нам це робити? Поки ця машина спить, з нами відбувається чимало чудових речей. Ніхто не забруднює повітря. Ми більше не сприяємо глобальному потеплінню. І нарешті, ми усвідомлюємо, що створило цю проблему.

Адже ситуація зі зміною клімату на планеті настільки серйозна, що вже зараз ми неймовірно близькі до точки неповернення — подібно пасажиру, який сидить у потягу, на який чекає неминуча катастрофа. І саме зараз у нас є нагода змінити курс та обрати інший шлях.

Але глобальне потепління не єдина серйозна проблема людства.

Штучний інтелект розвивається з неймовірною швидкістю — але переваги від нього отримують тільки заможні люди. Машинам не потрібен сон, їжа та зарплата. Тож протягом цього сторіччя близько мільярда людей мають замінити машини. Що ми робитимемо з такою кількістю безробітних?

Зараз світові ресурси зосереджені в руках незначної кількості людей, у той час як 95 відсотків людства не мають майже нічого. І колись вони задумаються: у чому перевага такої економічної системи — тяжко працювати, щоби зробити кількох людей надзвичайно багатими? Цю ситуацію можна порівняти з бомбою, яка може вибухнути в будь-який момент.

Тож ми маємо реформувати нашу фінансову систему, оскільки саме в ній причина нерівномірного розподілення капіталу. Адже зараз чим ти багатший, тим ти важливіший для фінансової системи. А ми маємо зробити навпаки. А ще — забезпечити кожному можливість узяти кредит — та запустити свій власний соціальний бізнес. І як тільки бідні люди отримають можливості для розвитку — ми трансформуємо економіку.

Попри карантинні обмеження, Українська соціальна академія продовжує підтримувати соціальних підприємців. Реєструйтесь на наші події! Щоби нічого не пропустити, підписуйтесь на нашу сторінку у Фейсбуці.

Українська соціальна академія навчить заробляти стабільно та вирішувати при цьому соціальну проблему.