Контакти Зв'язатись з нами
04.09 Проект

Завершилась літня школа у Берліні

З 21 по 27 серпня 10 українських студентів та молодих дослідників мали змогу взяти участь у міжнародній школі “Примирення та розбіжність : Вчитися з історії”, що відбувалась у стінах Католицької Академії у Берліні (Німеччина), співорганізатором якої була Українська Соціальна Академія.
Протягом шести днів учасники мали змогу поспілкуватися зі своїми польськими та німецькими колегами та обговорити питання минулого, проблеми сьогодення та виклики майбутнього. Програма була насиченою, сповненою цікавих лекцій та практичних завдань, а що найважливіше – давала можливість усім її учасникам висловити свої думки щодо питань німецько-польсько-українських відносин та загалом концепції Європейського Союзу як такого.
Серед викладачів слід згадати Клаудію Вебер з Європейського університету Віадріна, яка надала чітке експертне бачення понять колективної історичної пам’яті. Окрім того одним із запрошених викладачів був віце-президент УКУ Мирослав Маринович, що на особистому прикладі розповів про незламність духу, вміння пробачати та шукати правду серед фейку. Також відбулась лекція присвячена питанням Європейської унії, субсидіарності та прагматизму, яку читали доктор Павел Коваль з Інституту політичних студій PAN Warsaw та професор Гезіне Шван, Humboldt – Viadrina Governance Platform. Ця лекція змусила усіх замислитися над актуальними європейськими проблемами та вирішенням питання щодо “перезавантаження ЄС”. Все це допомогло учасникам програми краще проаналізувати та осмислити п’ять сценаріїв розвитку ЄС, що були представлені в передостанній день школи та визначатись прихильником якої вони є.

берлін-2
Звісно, окрім лекцій та семінарів, були організовані зустрічі поза стінами Католицької Академії. Наприклад, з представником німецького МЗС Крістофом Швегманном, який велику увагу у своїй промові присвятив українському питанню в німецькій політиці. Також була змога відвідати музей «Топографія терору», що стало можливістю поглянути на історію під іншим кутом зору – з точки зору фотографа, з точки зору людей, представлених на фотографії, та де ці фотографії були віднайдені.
Одним з найкращих моментів порозуміння між усіма учасниками було влаштоване українською командою святкування Дня Незалежності України, протягом якого стерлися практично всі бар’єри спілкування – мовні, культурні та ідеологічні. Окрім того, ця школа була для українських учасників неоціненним досвідом дізнатись більше про німецьку та польську молодь, дослідити питання важливості історичної пам’яті, а також відкрити для себе Берлін як унікальне історичне місто та поглянути на його розвиток до і після падіння Берлінської стіни.

Берлін-1

Останні новини

Київ Програма Стаття 05.02.18
Social Impact Award: проекти, які змінюють світ на краще

У лютому, вперше в Україні, розпочне свою роботу міжнародна освітня програма та конкурс для молодих соціальних підприємців Social Impact Award. Це міжнародна програма з розвитку соціального підприємництва для молоді, яка проходить одночасно в 20 країнах світу. Оператором програми в Україні є Українська соціальна академія. SIA є річною програмою, куди входить освітній цикл і конкурс проектів в сфері соціального підприємництва на отримання стипендій. Фіналісти конкурсу обираються журі на основі поданих заявок і візьмуть безкоштовну участь в 3-х місячній інкубаційній програмі, де разом з експертами та наставниками будуть працювати над реалізацією бізнес-плану. 3 найкращі проекти за результатами інкубаційної програми ...

Детальніше
Київ 01.02.18
Шукаємо Інтерна на програму Social Impact Award Ukraine

Українська Соціальна Академія запрошує до співпраці Інтерна у міжнародну програму розвитку соціального підприємництва Social Impact Award. Вимоги до кандидатів: досвід SMM; досвід у підготовці та редагуванні текстів для публікації; досвід роботи з візуальними редакторами і навики дизайну; досвід роботи з контекстною рекламою, просування у соціальних мережах; базові навички відеозйомки і монтажу; вміння працювати самостійно та у команді; вільне володіня українською, англійською та російською мовами; відмінні організаційні навички; відмінні навички з усної та письмової комунікації; досвід роботи у громадському секторі вітається; уміння працювати в умовах дедлайнів; зацікавленість у темі соціального підприємництва та соціальних інновацій. Ключові завдання Інтерна: публікація на web сайті та Fb сторінці SIA Ukraine унікального контенту; просування сторінки SIA в соціальних мережах, залучення нової аудиторії; підготовка ...

Детальніше
Стаття 30.12.17
Українська соціальна академія: підсумки великих змін

Результат – це не те, скільки часу ви працюєте, а те що з цього виходить. Українська соціальна академія вимірює свої результати кількістю успішних проектів, та кількістю людей, які здобули нові знання та навички і відповідно здійснюють позитивний вплив на суспільство. 2017 рік був активний на події, внутрішні трансформації і розвиток. Позаду 5 масштабних проектів, безліч коротких семінарів, декілька міжнародних шкіл, сотні людей, які здобули неоціненний досвід та корисні знання. За цим стоїть багато годин напруженої праці, гострих дискусій, сотні об’їжджених кілометрів, обдзвонених телефонних номерів, тисячі переписаних букв і чимало перечитаних книг. Все вчить нас зростати, гуртувати людей, ...

Детальніше
Всі новини