Контакти Зв'язатись з нами
04.09 Проект

Завершилась літня школа у Берліні

З 21 по 27 серпня 10 українських студентів та молодих дослідників мали змогу взяти участь у міжнародній школі “Примирення та розбіжність : Вчитися з історії”, що відбувалась у стінах Католицької Академії у Берліні (Німеччина), співорганізатором якої була Українська Соціальна Академія.
Протягом шести днів учасники мали змогу поспілкуватися зі своїми польськими та німецькими колегами та обговорити питання минулого, проблеми сьогодення та виклики майбутнього. Програма була насиченою, сповненою цікавих лекцій та практичних завдань, а що найважливіше – давала можливість усім її учасникам висловити свої думки щодо питань німецько-польсько-українських відносин та загалом концепції Європейського Союзу як такого.
Серед викладачів слід згадати Клаудію Вебер з Європейського університету Віадріна, яка надала чітке експертне бачення понять колективної історичної пам’яті. Окрім того одним із запрошених викладачів був віце-президент УКУ Мирослав Маринович, що на особистому прикладі розповів про незламність духу, вміння пробачати та шукати правду серед фейку. Також відбулась лекція присвячена питанням Європейської унії, субсидіарності та прагматизму, яку читали доктор Павел Коваль з Інституту політичних студій PAN Warsaw та професор Гезіне Шван, Humboldt – Viadrina Governance Platform. Ця лекція змусила усіх замислитися над актуальними європейськими проблемами та вирішенням питання щодо “перезавантаження ЄС”. Все це допомогло учасникам програми краще проаналізувати та осмислити п’ять сценаріїв розвитку ЄС, що були представлені в передостанній день школи та визначатись прихильником якої вони є.

берлін-2
Звісно, окрім лекцій та семінарів, були організовані зустрічі поза стінами Католицької Академії. Наприклад, з представником німецького МЗС Крістофом Швегманном, який велику увагу у своїй промові присвятив українському питанню в німецькій політиці. Також була змога відвідати музей «Топографія терору», що стало можливістю поглянути на історію під іншим кутом зору – з точки зору фотографа, з точки зору людей, представлених на фотографії, та де ці фотографії були віднайдені.
Одним з найкращих моментів порозуміння між усіма учасниками було влаштоване українською командою святкування Дня Незалежності України, протягом якого стерлися практично всі бар’єри спілкування – мовні, культурні та ідеологічні. Окрім того, ця школа була для українських учасників неоціненним досвідом дізнатись більше про німецьку та польську молодь, дослідити питання важливості історичної пам’яті, а також відкрити для себе Берлін як унікальне історичне місто та поглянути на його розвиток до і після падіння Берлінської стіни.

Берлін-1

Останні новини

Київ 21.06.18
Соціальні підприємці як агенти змін: досвід України та світу

Сьогодні команда УСА провела в Український кризовий медіа-центр прес-брифінг на тему: “Соціальні підприємці як агенти змін: досвід України та світу”. Спікери поділилися як власним досвідом діяльності в сфері соціального підприємництва, так і розповіли про найуспішніші іноземні кейси. Говорили також про вплив соціального підприємництва на вирішення проблем українського суспільства та перспективи для розвитку економіки. Учасники дискусії поділилися власними роздумами щодо перспектив та викликів соціального підприємництва в Україні, зокрема: академічний директор УСА, Михайло Мельник впевнений, що соціальний бізнес допоможе українцям боротися з унікальними соціальними викликами, що зараз існують в країні. До прикладу, вирішити проблему працевлаштування колишніх бійців АТО, та створення комфортних умов соціалізації для ВПО; «Станом на ...

Детальніше
Суми 16.06.18
Demoday / Школа соціального підприємництва в Сумах

15 червня сумські слухачі Школи соціального підприємництва завершили навчання та презентували власні бізнес-проекти. За 5 місяців клопіткої роботи над собою та власними ідеями, їм вдалося не тільки здобути знання, а й створити дійсно інноваційні та прибуткові бізнес-кейси. Прослухавши лекцію про мистецтво публічного виступу та самопрезентації від Oleksandr Babiy,  команд-фіналістів успішно презентували свої ідеї членам журі та присутній публіці. Серед ідей учасників були як традиційні форми соціального підприємства, наприклад, благодійний магазин одягу чи соціальна кав’ярня, так і нестандартні -муніципальне маркетингове агентство чи інклюзивний дитячий садок приватного типу. Проекти учасників орієнтовані на вирішення певної соціальної проблеми, та, при цьому, мають масштабний бізнесовий потенціал. Кожен ...

Детальніше
Київ 15.06.18
Воїнів АТО навчатимуть соціальному підприємництву

Сфера соціального підприємництва в Україні набуває все більшої активності та стрімко розвивається. Особливо популярними сьогодні стають проекти, які надають соціальну та психологічну підтримку пораненим військовослужбовцям та ветеранам АТО. 14 червня, Конгрес українців Канади, Канадсько-Українська фундація та благодійний фонд «Захисники України» оголосили організації, які отримають грант від канадських українців на реалізацію своїх проектів. Серед переможців чотири неурядові організації: Українська соціальна академія, Союз ветеранів АТО Донбасу, Центр підтримки учасників АТО «Бандерівський схрон» та «Побратими України»-«Допомога Україні». Грант  у розмірі 100 000 канадських доларів буде розподілено між проектами  і використано на реабілітацію поранених військовослужбовців та ветеранів АТО. Усього незалежна комісія суддів та ...

Детальніше
Всі новини