Контакти Зв'язатись з нами
04.09 Проект

Завершилась літня школа у Берліні

З 21 по 27 серпня 10 українських студентів та молодих дослідників мали змогу взяти участь у міжнародній школі “Примирення та розбіжність : Вчитися з історії”, що відбувалась у стінах Католицької Академії у Берліні (Німеччина), співорганізатором якої була Українська Соціальна Академія.
Протягом шести днів учасники мали змогу поспілкуватися зі своїми польськими та німецькими колегами та обговорити питання минулого, проблеми сьогодення та виклики майбутнього. Програма була насиченою, сповненою цікавих лекцій та практичних завдань, а що найважливіше – давала можливість усім її учасникам висловити свої думки щодо питань німецько-польсько-українських відносин та загалом концепції Європейського Союзу як такого.
Серед викладачів слід згадати Клаудію Вебер з Європейського університету Віадріна, яка надала чітке експертне бачення понять колективної історичної пам’яті. Окрім того одним із запрошених викладачів був віце-президент УКУ Мирослав Маринович, що на особистому прикладі розповів про незламність духу, вміння пробачати та шукати правду серед фейку. Також відбулась лекція присвячена питанням Європейської унії, субсидіарності та прагматизму, яку читали доктор Павел Коваль з Інституту політичних студій PAN Warsaw та професор Гезіне Шван, Humboldt – Viadrina Governance Platform. Ця лекція змусила усіх замислитися над актуальними європейськими проблемами та вирішенням питання щодо “перезавантаження ЄС”. Все це допомогло учасникам програми краще проаналізувати та осмислити п’ять сценаріїв розвитку ЄС, що були представлені в передостанній день школи та визначатись прихильником якої вони є.

берлін-2
Звісно, окрім лекцій та семінарів, були організовані зустрічі поза стінами Католицької Академії. Наприклад, з представником німецького МЗС Крістофом Швегманном, який велику увагу у своїй промові присвятив українському питанню в німецькій політиці. Також була змога відвідати музей «Топографія терору», що стало можливістю поглянути на історію під іншим кутом зору – з точки зору фотографа, з точки зору людей, представлених на фотографії, та де ці фотографії були віднайдені.
Одним з найкращих моментів порозуміння між усіма учасниками було влаштоване українською командою святкування Дня Незалежності України, протягом якого стерлися практично всі бар’єри спілкування – мовні, культурні та ідеологічні. Окрім того, ця школа була для українських учасників неоціненним досвідом дізнатись більше про німецьку та польську молодь, дослідити питання важливості історичної пам’яті, а також відкрити для себе Берлін як унікальне історичне місто та поглянути на його розвиток до і після падіння Берлінської стіни.

Берлін-1

Останні новини

Програма 22.11.17
Innovation Cafe в Тернополі

  Як виробити ефективну комунікаційну стратегію? Як просувати свій продукт у соціальних мережах ? Та як знайти свою аудиторію? Відповіді на ці та інші питання отримали учасники Innovation Cafe в Тернополі від Катерини Дунаєвої – експертки з SMM та копірайтингу, засновниці контент-агенства T-REX.  Зустріч відбувалась в рамках 2-го етапу Програми соціального підприємництва. На цій стадії учасники працюють з менторами та вдосконалюють свої проекти соціального підприємництва.  Зустріч виявилась дуже практична і предметна. Під час індивідуального консультування я отримала багато корисних порад, як правильно просувати свій проект у соціальних мережах та позиціонувати продукт на ринку. – розповідає учасниця Яна Шкуратова.   Адже ...

Детальніше
Київ 21.11.17
Innovation Cafe для учасників Програми соціального підприємництва

 У Києві в рамках 2-го етапу Програми соціального підприємництва відбулося Innovation Cafe – зустріч менторів з учасниками відібраних проектів під час акселерації.  Учасники змогли проконсультуватися у менторів, як їм варто вдосконалювати проекти, над чим ще варто працювати та порадитись, як впроваджувати нові ідеї. Особливість такої зустрічі – кожен учасник мав 7 хвилин для розмови з ментором. Тому всі працювали дуже активно. Як на мене інтенсивність праці була дуже високою. Після того, як учасники поставили свої запитання менторам у них з’явилось ще багато інших запитань. Я це називаю прогресом. Адже вони зможуть далі вдосконалювати свої проекти. – ділиться ...

Детальніше
Проект 20.11.17
Тренінг з соціального підприємництва в Полтаві

    В Полтаві 17 листопада відбувся тренінг з розвитку соціального підприємництва, який провели експерти Української соціальної академії на запрошення Крим SOS.     Метою тренінгу було ознайомити учасників з особливостями ведення соціального бізнесу, надати практичні інструменти необхідні в реалізації соціального підприємства, розкрити особливості його реєстрування, складання бізнес-плану та маркетингової стратегії. Мої очікування від семінару повністю виправдались. Хотілося зрозуміти для себе, що таке “соціальне підприємництво”, в чому цінність такої діяльності для суспільства, а також особливості особливості організації таких проектів, – ділиться враженнями учасник тренінгу Вадим Корченков.     Керівник програм управлінського розвитку УСА Петро Дарморіс розповів про роль ...

Детальніше
Всі новини