Підтримати нас

Контакти Зв'язатись з нами
04.09 Міжнародні проекти

Завершилась літня школа у Берліні

З 21 по 27 серпня 10 українських студентів та молодих дослідників мали змогу взяти участь у міжнародній школі “Примирення та розбіжність : Вчитися з історії”, що відбувалась у стінах Католицької Академії у Берліні (Німеччина), співорганізатором якої була Українська Соціальна Академія.
Протягом шести днів учасники мали змогу поспілкуватися зі своїми польськими та німецькими колегами та обговорити питання минулого, проблеми сьогодення та виклики майбутнього. Програма була насиченою, сповненою цікавих лекцій та практичних завдань, а що найважливіше – давала можливість усім її учасникам висловити свої думки щодо питань німецько-польсько-українських відносин та загалом концепції Європейського Союзу як такого.
Серед викладачів слід згадати Клаудію Вебер з Європейського університету Віадріна, яка надала чітке експертне бачення понять колективної історичної пам’яті. Окрім того одним із запрошених викладачів був віце-президент УКУ Мирослав Маринович, що на особистому прикладі розповів про незламність духу, вміння пробачати та шукати правду серед фейку. Також відбулась лекція присвячена питанням Європейської унії, субсидіарності та прагматизму, яку читали доктор Павел Коваль з Інституту політичних студій PAN Warsaw та професор Гезіне Шван, Humboldt – Viadrina Governance Platform. Ця лекція змусила усіх замислитися над актуальними європейськими проблемами та вирішенням питання щодо “перезавантаження ЄС”. Все це допомогло учасникам програми краще проаналізувати та осмислити п’ять сценаріїв розвитку ЄС, що були представлені в передостанній день школи та визначатись прихильником якої вони є.

берлін-2
Звісно, окрім лекцій та семінарів, були організовані зустрічі поза стінами Католицької Академії. Наприклад, з представником німецького МЗС Крістофом Швегманном, який велику увагу у своїй промові присвятив українському питанню в німецькій політиці. Також була змога відвідати музей «Топографія терору», що стало можливістю поглянути на історію під іншим кутом зору – з точки зору фотографа, з точки зору людей, представлених на фотографії, та де ці фотографії були віднайдені.
Одним з найкращих моментів порозуміння між усіма учасниками було влаштоване українською командою святкування Дня Незалежності України, протягом якого стерлися практично всі бар’єри спілкування – мовні, культурні та ідеологічні. Окрім того, ця школа була для українських учасників неоціненним досвідом дізнатись більше про німецьку та польську молодь, дослідити питання важливості історичної пам’яті, а також відкрити для себе Берлін як унікальне історичне місто та поглянути на його розвиток до і після падіння Берлінської стіни.

Берлін-1

Останні новини

Луцьк Маріуполь Підприємництво Тернопіль Україна 20.09.17
Розпочато набір на Програму соціального підприємництва!

В тебе є ідея соціального підприємства, але ти потребуєш допомоги у  її просуванні? Українська Соціальна Академія оголошує набір на Програму соціального підприємництва. До участі запрошуються студенти останніх років навчання та соціальні підприємці-початківці. Навчання на Програмі – безкоштовне. В ході навчання учасники освоять технології запуску, просування і розвитку бізнес-проектів у соціальній сфері, отримають знання в області фінансових засад бізнесу, дізнаються про технології управління проектом і його просування, про джерела інвестування та познайомляться з успішними соціально-підприємницькими кейсами. Програма соціального підприємництва проводитиметься за модульним принципом і складатиметься з двох блоків: Блок А – інтенсивний модульний курс з основ соціального підприємництва; Блок В – дистанційне доопрацювання власних проектів з ...

Детальніше
Міжнародні проекти 04.09.17
Завершилась літня школа у Берліні

З 21 по 27 серпня 10 українських студентів та молодих дослідників мали змогу взяти участь у міжнародній школі “Примирення та розбіжність : Вчитися з історії”, що відбувалась у стінах Католицької Академії у Берліні (Німеччина), співорганізатором якої була Українська Соціальна Академія. Протягом шести днів учасники мали змогу поспілкуватися зі своїми польськими та німецькими колегами та обговорити питання минулого, проблеми сьогодення та виклики майбутнього. Програма була насиченою, сповненою цікавих лекцій та практичних завдань, а що найважливіше – давала можливість усім її учасникам висловити свої думки щодо питань німецько-польсько-українських відносин та загалом концепції Європейського Союзу як такого. Серед викладачів слід згадати Клаудію Вебер з Європейського ...

Детальніше
Future Lab Міжнародні проекти 31.08.17
УСА на «Future Lab» у Хорватії

У період з 21 по 27 серпня у м. Крижевці (Хорватія) відбулася перша зустріч у рамках проекту міжнародних молодіжних обмінів розвитку підприємництва «Future Lab». Співорганізатором проекту стала Українська соціальна академія. У зустрічі взяли участь команди з Хорватії, Сербії, України, Німеччини та Болгарії. Україна була представлена 4 учасницями з різних регіонів. У перший день зустрічі учасники відвідали місцевий дитячий садок «Zraka sunca». У закладі навчання проходить за методом Агацці, що допомагає дітям бути більш відповідальними за використання природних ресурсів та турбуватися про навколишнє середовище. Пізніше Пітер Фабіан, місцевий організатор, представив учасникам філософію «економіки спільності», що закликає до економічної культури через принципи спільності, ...

Детальніше
Всі новини