Контакти Зв'язатись з нами
02.04 Програма УСА школа соціального підприємництва

в УСА завершилося онлайн-навчання для соціальних стартаперів

В Українській Соціальній Академії завершився перший етап програми соціального підприємництва для стартапів – пре-акселератор. Це онлайн програма розвитку ідей на ранній стадії  у сфері подолання бідності та безробіття молоді. Слухачами програми стали більш ніж три сотні учасників з усіх регіонів України. Про те, який чином був побудований онлайн-курс, як відбувалися заняття, хто долучився до викладання та які знання здобули майбутні соціальні підприємці розповіли менеджери програми та самі учасники.

Онлайн-навчання соціальному підприємництву розпочалося у січні 2019 року і тривало близько трьох місяців. Курс розробили за методологією Miller Center соціального підприємництва при університеті Санта-Клари у Силіконовій Долині. Головними принипом програми є “learning by doing”, тобто застосування отриманих знань на практиці. Це інноваційна система розвитку бізнесу, яка пропонує мінімум теорії та максимум практики. Навчання у форматі онлайну є новим досвідом для Української Соціальної Академії, оскільки раніше усі освітні програми для підприємців створювалися винятково в офлайн режимі. Цьогоріч, менеджери програми вирішили відповісти на запити цільової аудиторії академії, та створили курс, який дає змогу отримати знання, перебуваючи у різних куточках України.

Інноваційність і практико-орієнтований підхід – це нова складова традиційної бізнес-освіти, – говорить засновник УСА Михайло Мельник, – Сьогодні слухачі хочуть більше швидких,  практично спрямованих програм, що надають свободу вибору. Це нове покоління, яке звикло до величезних потоків інформації. Ці люди самі здатні вирішувати, в який момент  навчатимуться, і, безумовно, це впливає на формування освітніх продуктів, які пропонує Українська Соціальна Академія”.

За три місяці онлайн-навчання, учасники прослухали 9 модулів, присвячених бізнес-моделюванню, маркетингу, дослідженню ринку, розумінню бізнесів-процесів, економічим та фінансовим аспектам підприємництва. По завершенню кожного нової теми відбувалися вебінари, на яких учасники мали змогу поставити додаткові запитання лектору та отримати відповіді на все, що їм було незрозумілим під час вивчення навчального матеріалу. До курсу були залучені кращі українські викладачі та експерти, які мають багаторічний досвід у бізнес-сфері.

Менеджер програми соціального підприємництва для стартапів Павло Полулях розповідає, що онлайн-навчання створене для людей, які завжди мріяли реалізувати ідеї своїх соціальних бізнесів та бачать свій професійний розвиток у сфері соціального підприємництва. “На пре-акселераційній програмі ми навчаємо студентів перевіряти свої соціальні ідеї на життєздатність у ринкових умовах, створювати прототипи та тестувати їх із користувачами, і найважливіше – продавати рішення для проблем клієнтів”, – каже Павло. За його словами, програма дає чітке розуміння, що будь-яка ідея має право на існування, якщо над нею добре попрацювати.

Учасник онлайн-навчання Володимир Жданов розповідає, що більше року виношував ідею свого стартапу, та завдяки онлайну-курсу і тренерам зібрався з думками та отримав цінні знання, які пришвидшили процес втілення його задуму. Володимир прагне створити освітню платформу, яка допомагатиме людям розвиватися. Особливу увагу буде направлено на допомогу особам, які опинилися в складних життєвих обставинах (внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю тощо). Вони матимуть змогу не лише отримувати знання, а й створювати власні навчальні курси.

За 3 місяці навчання в Академії мені вдалося створити концепцію соціального підприємництва, з’явилося чітке бачення та впевненість в тому, що все задумане обов’язково втілиться в життя. Розумію, що попереду ще багато роботи, але з такою підтримкою хочеться рухатися вперед”, – ділиться майбутній соціальний підприємець.

Учасниця з Чернівців Ірина Микетеєк прийшла на програму із проектом “Добре варення”. У майбутньому жінка мріє створити власну солодку майстерню ”Маленькими кроками” з виробництва та продажу варення, сухофруктів, соусів та пастили. Третину прибутку від продажів Ірина планує скеровувати на реабілітацію дітей з ДЦП та надавати робочі місця жінкам з маленькими дітьми. Окрім того, для пакування солодощів використовуватиме лише екологічні матеріали та компостуватиме відходи.

Курс з соціального підприємництва, за словами Ірини, допоміг не лише зрозуміти як правильно запускати власну справу,  скласти дієвий бізнес-план, а й познайомив з однодумцями, з якими вона тепер спілкуєтеся.

До онлайн-курсу долучилися учасники, які не лише мають ідею власного бізнесу, а й ті, які вже є діючими соціальними підприємцями. Киянка Олена Сотнічек вже багато років займається волонтерством, та є засновницею соціального підприємництва “Крамничка добра”. Це всеукраїнський інтернет-портал, котрий об’єднує людей для допомоги дорослим і дітям з інвалідністю, сиротам, онкохворим людям і пораненим військовим. Олена розповідає, що завдяки цій платформі, вони мають можливість продавати власноруч виготовлені товари, знаходити вакансії та безкоштовно навчатися. Засновниця каже, що ця ініціатива дає надію та нові можливості багатьом людям, які справді цього потребують.

По завершенню онлайн-навчання, учасники створили бізнес-плани своїх підприємств, які презентуватимуть на демо-днях у квітні. Це фінальний пітчинг проектів перед членами журі та можливість отримати шанс на продовження навчання в наступному етапі програми – акселераторі.  Кращі проекти отримають 6-місячну навчальну програму, де разом із менторами та експертами зможуть запустити власний бізнес.

Останні новини

Дискусія Захід Київ Програма Проект УСА школа соціального підприємництва 20.05.19
Підсумки відкритої дискусії “Соціальна економіка та соціальне підприємництво”

16 травня, в рамках програми міжнародного проекту «Act4Impact – розвиток соціального підприємництва серед молоді», що проходить за підтримки Erasmus+ і спрямований на розвиток та масштабування соціального підприємництва в Україні, відбулася відкрита дискусія “Соціальна економіка та соціальне підприємництво: тенденції, перспективи і виклики”. Дана подію було присвячено: презентації концепції Соціального підприємництва в якості моделі сталого розвитку; вивченню актуальних питань розвитку соціального підприємництва; обговоренню кращих регіональних і світових бізнес-практик соціального підприємництва і impact investing; розробці сучасної програми для освіти соціальних підприємців. Гості події мали змогу поспілкуватись з учасниками дискусії та задати свої питання експертам: Peter Fabjan – представник Ekonomija zajedništva (Хорматія) Stephan Wolf – представник Starkmacher e.V. (Німеччина) Олександр Бабій – консультант з розробки і ...

Детальніше
Захід Київ Програма Проект УСА школа соціального підприємництва 14.05.19
В Києві відбудеться програма міжнародного обміну «Act4Impact – розвиток соціального підприємництва серед молоді»

З 13 по 17 травня в Києві відбудеться програма міжнародного обміну в рамках міжнародного проекту “Act4Impact – розвиток соціального підприємництва серед молоді”. Программа проходить за підтримки “Erasmus+” і спрямована на розвиток та масштабування соціального підприємництва в Україні.  Проект спільно реалізують організації, що займаються поширенням ідей соціального підприємництва у своїх країнах: Українська Соціальна Академія (Україна), Starkmacher (Німеччина)  та Udruga za Ekonomiju Zajednistva (Хорватія). В рамках програми відбудеться відкрита дискусія, присвячена соціальному підприємництву та соціальній економіці в 21 ст,  вивчення досвіду іноземних партнерів, організація міжнародних обмінів, освітніх програм, розробка сучасної навчальної методики. Учасники отримають можливість ознайомитися  з презентацією дослідження системи політичної економії (АРЕА), що ...

Детальніше
Дискусія Захід Київ Суми Тернопіль УСА школа соціального підприємництва 13.05.19
Регіональний конкурс проектів у Тернополі та Сумах добіг свого завершення.

В рамках Програми соціального підприємництва для бійців АТО та їх сімей 4 і 11 травня Українська Соціальна Академія провела конкурс Регіональних проектів у Тернополі та Сумах відповідно. Троє учасників з Тернополя – Олександр Гуменюк, Андрій Бондарук та Володимир Муляр увійшли до фіналу програми, де претендуватимуть на отримання фінансування. Презентація проектів конкурсантами довела їх активну залученість та бажання втілювати підприємництво з видимим соціальним впливом. Представники ветеранських організацій, які були гостями заходу, підкреслили важливість подібних програм, адже вони, перш за все, сприяють формуванню спільноти ветеранів-підприємців, що є величезним ресурсом для їх соціально-економічної адаптації. В місті Суми журі відібрало семерих фіналістів, які змагатимуться за отримання гранту в Києві на “Форумі соціального підприємництва: ветеранський бізнес” Свої проекти захищатимуть: Тетяна Личко, ...

Детальніше
Всі новини