Контакти Зв'язатись з нами
30.12 Стаття

Українська соціальна академія: підсумки великих змін

Результат – це не те, скільки часу ви працюєте, а те що з цього виходить. Українська соціальна академія вимірює свої результати кількістю успішних проектів, та кількістю людей, які здобули нові знання та навички і відповідно здійснюють позитивний вплив на суспільство.

2017 рік був активний на події, внутрішні трансформації і розвиток. Позаду 5 масштабних проектів, безліч коротких семінарів, декілька міжнародних шкіл, сотні людей, які здобули неоціненний досвід та корисні знання. За цим стоїть багато годин напруженої праці, гострих дискусій, сотні об’їжджених кілометрів, обдзвонених телефонних номерів, тисячі переписаних букв і чимало перечитаних книг. Все вчить нас зростати, гуртувати людей, знаходити чудові проекти, надихати інших не здаватися.

Коли мета “змінити світ” – то будь-які зусилля будуть варті того, щоб її досягти.

Протягом 2017 року було чимало проектів, на яких учасники вчились, як приносити позитивні зміни у суспільство, впроваджувати соціальні інновації у своїй діяльності, використовувати ефективні інструменти розвитку своїх організацій.

Наймасштабнішим проектом Української соціальної академії стала Програма соціального підприємництва.

За рік вона відбулась у 6-ти містах України: Івано-Франківську, Луцьку, Сумах, Маріуполі, Тернополі та в Києві. На Програмі люди, які мали ідею соціального підприємництва, вчились впроваджувати її на практиці. Програма соціального підприємництва залучила понад 200 учасників і близько сотні викладачів. Результатом навчання є 89 розроблених проектів, 10 переможців, які отримають спеціальні призи, а четверо з них поїдуть на Форум в Німеччину.

Більшість із проектів готові вирішувати соціальні проблеми у себе в містах. Деякі з них уже успішно працюють.
Для всіх, хто вже працює у сфері бізнесу чи суспільних організаціях УСА організовує програми організаційного розвитку, щоб допомогти учасникам впроваджувати соціальні інновації у себе в організаціях.

Першою такою програмою була Школа соціальних інженерів, яка тепер трансформувалась у Менеджмент соціальних інновацій. Школа відбувалась в Києві, її учасниками стали 22 молодих лідери, які працювали над розробкою 11 проектів, складалась з 10 модулів.

Програма Менеджменту соціальних інновацій почалась в листопаді. За 2017 рік встигло відбутись уже 2 модулі. Попереду ще 3 та Demo Day, на якому учасники презентуватимуть розроблені за час програми стратегії розвитку своїх організацій.

Протягом цього року Українська соціальна академія долучалась до організації декількох міжнародних проектів. Зокрема спільно із німецькою фундацією Starkmacher брала участь в організації міжнародного проекту молодіжних обмінів для розвитку соціального підприємництва «Future Lab». Проектом передбачено 3 міжнародні зустрічі в різних країнах. Уже відбулось 2 з них. Перша – у Хорватії у серпні цього року, на  яку приїхало 5 учасників від України. Наступна зустріч була в Києві, в якій взяло участь близько 30 молодих людей з Хорватії, Болгарії, Німеччини та Сербії та України.

Також УСА стала співорганізатором міжнародної школи в Берліні: “Примирення та розбіжність: Вчитися з історії”. Протягом шести днів 10 учасників від України мали змогу поспілкуватися зі своїми польськими та німецькими колегами, обговорити питання минулого, проблеми сьогодення та виклики майбутнього.

Не менш важливими в діяльності УСА є організовані форуми, круглі столи та панельні дискусії. Головною метою таких заходів є доносити демократичні цінності діяльність різних організацій, формувати громадянське суспільство. Зокрема в липні був організований День соціального бізнесу, щоб привернути увагу в Україні до соціального підприємництва, як ефективного інструменту вирішення соціальних проблем.

Як казав Леонардо да Вінчі, “навчання ніколи не вичерпує розум”, ба більше, чим дужче ми вчимося, тим креативніше та ефективніше працюємо, використовуючи нові ідеї та інноваційні рішення. Тому Українська соціальна академія навчає людей, як якісно вести бізнес, впроваджувати соціальні інновацій у себе в організаціях, будувати активне громадянське суспільство.

Попереду ще багато роботи, цікавих проектів, та амбіційних можливостей.

Приєднуйтесь!

Останні новини

Київ 21.06.18
Соціальні підприємці як агенти змін: досвід України та світу

Сьогодні команда УСА провела в Український кризовий медіа-центр прес-брифінг на тему: “Соціальні підприємці як агенти змін: досвід України та світу”. Спікери поділилися як власним досвідом діяльності в сфері соціального підприємництва, так і розповіли про найуспішніші іноземні кейси. Говорили також про вплив соціального підприємництва на вирішення проблем українського суспільства та перспективи для розвитку економіки. Учасники дискусії поділилися власними роздумами щодо перспектив та викликів соціального підприємництва в Україні, зокрема: академічний директор УСА, Михайло Мельник впевнений, що соціальний бізнес допоможе українцям боротися з унікальними соціальними викликами, що зараз існують в країні. До прикладу, вирішити проблему працевлаштування колишніх бійців АТО, та створення комфортних умов соціалізації для ВПО; «Станом на ...

Детальніше
Суми 16.06.18
Demoday / Школа соціального підприємництва в Сумах

15 червня сумські слухачі Школи соціального підприємництва завершили навчання та презентували власні бізнес-проекти. За 5 місяців клопіткої роботи над собою та власними ідеями, їм вдалося не тільки здобути знання, а й створити дійсно інноваційні та прибуткові бізнес-кейси. Прослухавши лекцію про мистецтво публічного виступу та самопрезентації від Oleksandr Babiy,  команд-фіналістів успішно презентували свої ідеї членам журі та присутній публіці. Серед ідей учасників були як традиційні форми соціального підприємства, наприклад, благодійний магазин одягу чи соціальна кав’ярня, так і нестандартні -муніципальне маркетингове агентство чи інклюзивний дитячий садок приватного типу. Проекти учасників орієнтовані на вирішення певної соціальної проблеми, та, при цьому, мають масштабний бізнесовий потенціал. Кожен ...

Детальніше
Київ 15.06.18
Воїнів АТО навчатимуть соціальному підприємництву

Сфера соціального підприємництва в Україні набуває все більшої активності та стрімко розвивається. Особливо популярними сьогодні стають проекти, які надають соціальну та психологічну підтримку пораненим військовослужбовцям та ветеранам АТО. 14 червня, Конгрес українців Канади, Канадсько-Українська фундація та благодійний фонд «Захисники України» оголосили організації, які отримають грант від канадських українців на реалізацію своїх проектів. Серед переможців чотири неурядові організації: Українська соціальна академія, Союз ветеранів АТО Донбасу, Центр підтримки учасників АТО «Бандерівський схрон» та «Побратими України»-«Допомога Україні». Грант  у розмірі 100 000 канадських доларів буде розподілено між проектами  і використано на реабілітацію поранених військовослужбовців та ветеранів АТО. Усього незалежна комісія суддів та ...

Детальніше
Всі новини