Контакти Зв'язатись з нами
30.12 Стаття

Українська соціальна академія: підсумки великих змін

Результат – це не те, скільки часу ви працюєте, а те що з цього виходить. Українська соціальна академія вимірює свої результати кількістю успішних проектів, та кількістю людей, які здобули нові знання та навички і відповідно здійснюють позитивний вплив на суспільство.

2017 рік був активний на події, внутрішні трансформації і розвиток. Позаду 5 масштабних проектів, безліч коротких семінарів, декілька міжнародних шкіл, сотні людей, які здобули неоціненний досвід та корисні знання. За цим стоїть багато годин напруженої праці, гострих дискусій, сотні об’їжджених кілометрів, обдзвонених телефонних номерів, тисячі переписаних букв і чимало перечитаних книг. Все вчить нас зростати, гуртувати людей, знаходити чудові проекти, надихати інших не здаватися.

Коли мета “змінити світ” – то будь-які зусилля будуть варті того, щоб її досягти.

Протягом 2017 року було чимало проектів, на яких учасники вчились, як приносити позитивні зміни у суспільство, впроваджувати соціальні інновації у своїй діяльності, використовувати ефективні інструменти розвитку своїх організацій.

Наймасштабнішим проектом Української соціальної академії стала Програма соціального підприємництва.

За рік вона відбулась у 6-ти містах України: Івано-Франківську, Луцьку, Сумах, Маріуполі, Тернополі та в Києві. На Програмі люди, які мали ідею соціального підприємництва, вчились впроваджувати її на практиці. Програма соціального підприємництва залучила понад 200 учасників і близько сотні викладачів. Результатом навчання є 89 розроблених проектів, 10 переможців, які отримають спеціальні призи, а четверо з них поїдуть на Форум в Німеччину.

Більшість із проектів готові вирішувати соціальні проблеми у себе в містах. Деякі з них уже успішно працюють.
Для всіх, хто вже працює у сфері бізнесу чи суспільних організаціях УСА організовує програми організаційного розвитку, щоб допомогти учасникам впроваджувати соціальні інновації у себе в організаціях.

Першою такою програмою була Школа соціальних інженерів, яка тепер трансформувалась у Менеджмент соціальних інновацій. Школа відбувалась в Києві, її учасниками стали 22 молодих лідери, які працювали над розробкою 11 проектів, складалась з 10 модулів.

Програма Менеджменту соціальних інновацій почалась в листопаді. За 2017 рік встигло відбутись уже 2 модулі. Попереду ще 3 та Demo Day, на якому учасники презентуватимуть розроблені за час програми стратегії розвитку своїх організацій.

Протягом цього року Українська соціальна академія долучалась до організації декількох міжнародних проектів. Зокрема спільно із німецькою фундацією Starkmacher брала участь в організації міжнародного проекту молодіжних обмінів для розвитку соціального підприємництва «Future Lab». Проектом передбачено 3 міжнародні зустрічі в різних країнах. Уже відбулось 2 з них. Перша – у Хорватії у серпні цього року, на  яку приїхало 5 учасників від України. Наступна зустріч була в Києві, в якій взяло участь близько 30 молодих людей з Хорватії, Болгарії, Німеччини та Сербії та України.

Також УСА стала співорганізатором міжнародної школи в Берліні: “Примирення та розбіжність: Вчитися з історії”. Протягом шести днів 10 учасників від України мали змогу поспілкуватися зі своїми польськими та німецькими колегами, обговорити питання минулого, проблеми сьогодення та виклики майбутнього.

Не менш важливими в діяльності УСА є організовані форуми, круглі столи та панельні дискусії. Головною метою таких заходів є доносити демократичні цінності діяльність різних організацій, формувати громадянське суспільство. Зокрема в липні був організований День соціального бізнесу, щоб привернути увагу в Україні до соціального підприємництва, як ефективного інструменту вирішення соціальних проблем.

Як казав Леонардо да Вінчі, “навчання ніколи не вичерпує розум”, ба більше, чим дужче ми вчимося, тим креативніше та ефективніше працюємо, використовуючи нові ідеї та інноваційні рішення. Тому Українська соціальна академія навчає людей, як якісно вести бізнес, впроваджувати соціальні інновацій у себе в організаціях, будувати активне громадянське суспільство.

Попереду ще багато роботи, цікавих проектів, та амбіційних можливостей.

Приєднуйтесь!

Останні новини

Київ Програма 28.11.18
Приймаємо заявки на пре-акселераційну програму

Українська Соціальна Академія оголошує набір на комплексну освітню програму Акселератор соціального підприємництва, спрямовану на розвиток та масштабування соціальних бізнесів в Україні. Якщо ви давно мріяли жити у сучасному інноваційному суспільстві, будучи творцями власної справи, якщо бажаєте, аби наша країна ставала більш підприємницькою та розвинутою – тоді це прекрасна можливість перетворити власні ідеї в дії. Першим етапом програми є пре-акселератор. Це дистанційний освітній курс, що допоможе підприємцям пройти шлях від формування своєї бізнес-ідеї до запуску соціального бізнесу. Навчання включає 9 навчальних модулів, які спрямовані на підвищення рівня компетенції у сферах маркетингу, комунікацій, юридичних та фінансових аспектах бізнесу. Учасники ...

Детальніше
Програма 14.11.18
SIA Summit у Грузії зібрав понад 150 учасників з усього світу

10 листопада завершився Social Impact Award International Summit з соціального підприємництва. Молоді соціальні інноватори з 20+ країн Європи, Африки та Азії зустрілися у грузинській столиці Тбілісі для обміну досвідом та знаннями про кращі соціальні ініціативи 2018 року. Наступного року, SIA Summit відбудеться…в УКРАЇНІ. Українська Соціальна Академія за підтримки міжнародної спільноти, виступить організатором цього масштабного дійства та стане центром для зібрання молодих соціальних інноваторів з усього світу. Учасники заходу – переможці найвпливовіших проектів міжнародного конкурсу SIA, які націлені на вирішення суспільних проблем у сфері екології, культури, освіти, охорони здоров’я, подолання бідності, безробіття молоді, міграції тощо. Представити Україну ...

Детальніше
Суми 21.10.18
В СУМАХ СТАРТУВАЛА ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ДЛЯ БІЙЦІВ АТО ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ

19-20 жовтня, в Сумах пройшов перший модуль Програми соціального підприємництва для бійців АТО та членів їхніх сімей. Тема модуля – «Вступ до соціального підприємництва», впродовж якого учасники Програми отримали фахові знання про соціальне підприємництво та презентували свої бізнес-ідеї. Юрій Манджос – викладач Програми, випускник Української Соціальної Академії та засновник соціального бізнес-проекту «33%» на прикладі власного інтернет-магазину футболок розповідав як перетворити ідею в соціальний бізнес. «Займатися соціальним підприємництвом не тільки цікаво, але ще і корисно. Адже Ви допомагаєте вирішувати якісь проблеми суспільства. Наприклад, мій проект «33%» звертає увагу людей до існуючих проблем та залучає їх до вирішення цих проблем, ...

Детальніше
Всі новини