Контакти Зв'язатись з нами
30.12 Стаття

Українська соціальна академія: підсумки великих змін

Результат – це не те, скільки часу ви працюєте, а те що з цього виходить. Українська соціальна академія вимірює свої результати кількістю успішних проектів, та кількістю людей, які здобули нові знання та навички і відповідно здійснюють позитивний вплив на суспільство.

2017 рік був активний на події, внутрішні трансформації і розвиток. Позаду 5 масштабних проектів, безліч коротких семінарів, декілька міжнародних шкіл, сотні людей, які здобули неоціненний досвід та корисні знання. За цим стоїть багато годин напруженої праці, гострих дискусій, сотні об’їжджених кілометрів, обдзвонених телефонних номерів, тисячі переписаних букв і чимало перечитаних книг. Все вчить нас зростати, гуртувати людей, знаходити чудові проекти, надихати інших не здаватися.

Коли мета “змінити світ” – то будь-які зусилля будуть варті того, щоб її досягти.

Протягом 2017 року було чимало проектів, на яких учасники вчились, як приносити позитивні зміни у суспільство, впроваджувати соціальні інновації у своїй діяльності, використовувати ефективні інструменти розвитку своїх організацій.

Наймасштабнішим проектом Української соціальної академії стала Програма соціального підприємництва.

За рік вона відбулась у 6-ти містах України: Івано-Франківську, Луцьку, Сумах, Маріуполі, Тернополі та в Києві. На Програмі люди, які мали ідею соціального підприємництва, вчились впроваджувати її на практиці. Програма соціального підприємництва залучила понад 200 учасників і близько сотні викладачів. Результатом навчання є 89 розроблених проектів, 10 переможців, які отримають спеціальні призи, а четверо з них поїдуть на Форум в Німеччину.

Більшість із проектів готові вирішувати соціальні проблеми у себе в містах. Деякі з них уже успішно працюють.
Для всіх, хто вже працює у сфері бізнесу чи суспільних організаціях УСА організовує програми організаційного розвитку, щоб допомогти учасникам впроваджувати соціальні інновації у себе в організаціях.

Першою такою програмою була Школа соціальних інженерів, яка тепер трансформувалась у Менеджмент соціальних інновацій. Школа відбувалась в Києві, її учасниками стали 22 молодих лідери, які працювали над розробкою 11 проектів, складалась з 10 модулів.

Програма Менеджменту соціальних інновацій почалась в листопаді. За 2017 рік встигло відбутись уже 2 модулі. Попереду ще 3 та Demo Day, на якому учасники презентуватимуть розроблені за час програми стратегії розвитку своїх організацій.

Протягом цього року Українська соціальна академія долучалась до організації декількох міжнародних проектів. Зокрема спільно із німецькою фундацією Starkmacher брала участь в організації міжнародного проекту молодіжних обмінів для розвитку соціального підприємництва «Future Lab». Проектом передбачено 3 міжнародні зустрічі в різних країнах. Уже відбулось 2 з них. Перша – у Хорватії у серпні цього року, на  яку приїхало 5 учасників від України. Наступна зустріч була в Києві, в якій взяло участь близько 30 молодих людей з Хорватії, Болгарії, Німеччини та Сербії та України.

Також УСА стала співорганізатором міжнародної школи в Берліні: “Примирення та розбіжність: Вчитися з історії”. Протягом шести днів 10 учасників від України мали змогу поспілкуватися зі своїми польськими та німецькими колегами, обговорити питання минулого, проблеми сьогодення та виклики майбутнього.

Не менш важливими в діяльності УСА є організовані форуми, круглі столи та панельні дискусії. Головною метою таких заходів є доносити демократичні цінності діяльність різних організацій, формувати громадянське суспільство. Зокрема в липні був організований День соціального бізнесу, щоб привернути увагу в Україні до соціального підприємництва, як ефективного інструменту вирішення соціальних проблем.

Як казав Леонардо да Вінчі, “навчання ніколи не вичерпує розум”, ба більше, чим дужче ми вчимося, тим креативніше та ефективніше працюємо, використовуючи нові ідеї та інноваційні рішення. Тому Українська соціальна академія навчає людей, як якісно вести бізнес, впроваджувати соціальні інновацій у себе в організаціях, будувати активне громадянське суспільство.

Попереду ще багато роботи, цікавих проектів, та амбіційних можливостей.

Приєднуйтесь!

Останні новини

Стаття 30.12.17
Українська соціальна академія: підсумки великих змін

Результат – це не те, скільки часу ви працюєте, а те що з цього виходить. Українська соціальна академія вимірює свої результати кількістю успішних проектів, та кількістю людей, які здобули нові знання та навички і відповідно здійснюють позитивний вплив на суспільство. 2017 рік був активний на події, внутрішні трансформації і розвиток. Позаду 5 масштабних проектів, безліч коротких семінарів, декілька міжнародних шкіл, сотні людей, які здобули неоціненний досвід та корисні знання. За цим стоїть багато годин напруженої праці, гострих дискусій, сотні об’їжджених кілометрів, обдзвонених телефонних номерів, тисячі переписаних букв і чимало перечитаних книг. Все вчить нас зростати, гуртувати людей, ...

Детальніше
Програма 21.12.17
NEED – найкращий проект Програми соціального підприємництва

Завершився Всеукраїнський форум соціальних підприємців, на якому були презентовані найкращі проекти Програми соціального підприємництва, котра відбувалась протягом 2-х місяців у Тернополі, Маріуполі та Києві. Головну нагороду здобув проект з Києва – Анімаційна студія NEED, яка займається розробкою анімаційних освітніх роликів, для того, щоб зробити процес навчання легким та цікавим. Приз глядацьких симпатій отримав проект з Маріуполя – “ЯстудіЯ”, творці якого створюють соціальні відео для розвитку бізнесу та активізації громадянського суспільства. Шість фіналістів отримали стипендію на навчання на програмі “Менеджмент соціальних інновацій”, а ще чотири – можливість поїхати на міжнародний проект Future Lab в Німеччині. Також на ...

Детальніше
Маріуполь 18.12.17
Маріуполь – семінар для соціальних підприємців

Як бути ефективним соціальним підприємцем, на яких помилках варто вчитися та на що найбільше звертати увагу в розвитку соціального бізнесу – це тільки частина того, чого навчились учасники Програми соціального підприємництва на семінарі організаційного розвитку. Під час семінару учасники змогли дізнатись які інструменти використовувати, щоб скласти стратегію розвитку своєї організації й зменшувати помилки у своїй діяльності. Також вчились покроково будувати свій бізнес, правильно оцінювати ризики та ефективно співпрацювати з людьми. Операційний директор УСА др. Михайло Мельник розказав як управляти сталим інноваційним розвитком соціальних підприємств, ефективністю та результативністю менеджменту організацій. Також розповів про “Концепцію їжака” як ...

Детальніше
Всі новини