Контакти Зв'язатись з нами
30.12 Стаття

Українська соціальна академія: підсумки великих змін

Результат – це не те, скільки часу ви працюєте, а те що з цього виходить. Українська соціальна академія вимірює свої результати кількістю успішних проектів, та кількістю людей, які здобули нові знання та навички і відповідно здійснюють позитивний вплив на суспільство.

2017 рік був активний на події, внутрішні трансформації і розвиток. Позаду 5 масштабних проектів, безліч коротких семінарів, декілька міжнародних шкіл, сотні людей, які здобули неоціненний досвід та корисні знання. За цим стоїть багато годин напруженої праці, гострих дискусій, сотні об’їжджених кілометрів, обдзвонених телефонних номерів, тисячі переписаних букв і чимало перечитаних книг. Все вчить нас зростати, гуртувати людей, знаходити чудові проекти, надихати інших не здаватися.

Коли мета “змінити світ” – то будь-які зусилля будуть варті того, щоб її досягти.

Протягом 2017 року було чимало проектів, на яких учасники вчились, як приносити позитивні зміни у суспільство, впроваджувати соціальні інновації у своїй діяльності, використовувати ефективні інструменти розвитку своїх організацій.

Наймасштабнішим проектом Української соціальної академії стала Програма соціального підприємництва.

За рік вона відбулась у 6-ти містах України: Івано-Франківську, Луцьку, Сумах, Маріуполі, Тернополі та в Києві. На Програмі люди, які мали ідею соціального підприємництва, вчились впроваджувати її на практиці. Програма соціального підприємництва залучила понад 200 учасників і близько сотні викладачів. Результатом навчання є 89 розроблених проектів, 10 переможців, які отримають спеціальні призи, а четверо з них поїдуть на Форум в Німеччину.

Більшість із проектів готові вирішувати соціальні проблеми у себе в містах. Деякі з них уже успішно працюють.
Для всіх, хто вже працює у сфері бізнесу чи суспільних організаціях УСА організовує програми організаційного розвитку, щоб допомогти учасникам впроваджувати соціальні інновації у себе в організаціях.

Першою такою програмою була Школа соціальних інженерів, яка тепер трансформувалась у Менеджмент соціальних інновацій. Школа відбувалась в Києві, її учасниками стали 22 молодих лідери, які працювали над розробкою 11 проектів, складалась з 10 модулів.

Програма Менеджменту соціальних інновацій почалась в листопаді. За 2017 рік встигло відбутись уже 2 модулі. Попереду ще 3 та Demo Day, на якому учасники презентуватимуть розроблені за час програми стратегії розвитку своїх організацій.

Протягом цього року Українська соціальна академія долучалась до організації декількох міжнародних проектів. Зокрема спільно із німецькою фундацією Starkmacher брала участь в організації міжнародного проекту молодіжних обмінів для розвитку соціального підприємництва «Future Lab». Проектом передбачено 3 міжнародні зустрічі в різних країнах. Уже відбулось 2 з них. Перша – у Хорватії у серпні цього року, на  яку приїхало 5 учасників від України. Наступна зустріч була в Києві, в якій взяло участь близько 30 молодих людей з Хорватії, Болгарії, Німеччини та Сербії та України.

Також УСА стала співорганізатором міжнародної школи в Берліні: “Примирення та розбіжність: Вчитися з історії”. Протягом шести днів 10 учасників від України мали змогу поспілкуватися зі своїми польськими та німецькими колегами, обговорити питання минулого, проблеми сьогодення та виклики майбутнього.

Не менш важливими в діяльності УСА є організовані форуми, круглі столи та панельні дискусії. Головною метою таких заходів є доносити демократичні цінності діяльність різних організацій, формувати громадянське суспільство. Зокрема в липні був організований День соціального бізнесу, щоб привернути увагу в Україні до соціального підприємництва, як ефективного інструменту вирішення соціальних проблем.

Як казав Леонардо да Вінчі, “навчання ніколи не вичерпує розум”, ба більше, чим дужче ми вчимося, тим креативніше та ефективніше працюємо, використовуючи нові ідеї та інноваційні рішення. Тому Українська соціальна академія навчає людей, як якісно вести бізнес, впроваджувати соціальні інновацій у себе в організаціях, будувати активне громадянське суспільство.

Попереду ще багато роботи, цікавих проектів, та амбіційних можливостей.

Приєднуйтесь!

Останні новини

Програма 21.03.18
Презентації проектів учасників програми організаційного розвитку

20 березня 2018 р. завершилася програма з організаційного розвитку Менеджмент соціальних інновацій Української соціальної академії. Учасники програми – керівники та менеджери громадських організацій, лідери соціальних ініціатив та проектів – впродовж п’яти місяців навчались організаційному менеджменту, розробці маркетингової та комунікаційної стратегій, фінансовому менеджменту, стратегічному плануванню та управлінню ризиками. Завершальним етапом програми була розробка стратегії розвитку організацій/проектів, яку учасники презентували на завершальному модулі програми – Demo Day. “Я б порівняла свою участь в програмі Менеджмент соціальних інновацій зі шляхом митця. Коли митець хоче оцінити свою роботу, зазвичай він дивиться на неї з відстані, оцінює її з різних перспектив, запитує ...

Детальніше
Програма 14.03.18
В Українській Соціальній Академії відбувся день відкритих дверей

13 березня 2018 Українська Соціальна Академія відкрила свої двері, аби розповісти про соціальне підприємництво та представити програми до яких можуть долучитися учасники. Зустріч відбулася в колі друзів Української Соціальної Академії. Під час панельної дискусії колишні випускники Дарина Брикайло, Марина Полтавець-Мєдвєдєва та Анна Понікарчук ділилися досвідом та планами розвитку своїх соціальних проектів. Роман Ільченко, власник та керуючий партнер міжнародної групи компаній NIAR, підбадьорив учасників щодо пошуку соціальних ідей та інвесторів, адже в кожному бізнесі, на його думку, є можливість для соціальної складової. Вже незабаром в Українській Соціальній Академії стартує міжнародний конкурс Social Impact Award. Молодь з усієї ...

Детальніше
Суми 06.03.18
У Сумах презентували Школу соціального підприємництва

5 березня 2018 Українська Соціальна Академія навідалася до Сумського державного університету, аби розповісти про оновлену програму Школи Соціального Підприємництва. Громадські активісти, підприємці, студенти та учасники АТО зібралися у Конгрес-центрі СумДУ аби дізнатися різницю між соціальним підпиємництвом та корпоративною соціальною відповідальністю, познайомитись із Українською Соціальною Академією та ознайомитися із наповненням навчальної програми із соціального підприємництва, яка стартує вже наприкінці березня. Цьогорічна Школа містить 5 навчальних модулів, кожен тривалістю 2 дні. Навчання відбуватиметься по п’ятницям і суботам. В рамках кожного тематичного модуля відбуватиметься 6 теоретично-практичних занять, а також неформальні обговорення, бізнес-ігри та сніданки з підприємцями. – ділиться Богдан Ковальов, регіональний координатор Школи соціального підприємництва. За ...

Детальніше
Всі новини