Контакти Зв'язатись з нами
21.06 Київ

Соціальні підприємці як агенти змін: досвід України та світу

Сьогодні команда УСА провела в Український кризовий медіа-центр прес-брифінг на тему: “Соціальні підприємці як агенти змін: досвід України та світу”.
Спікери поділилися як власним досвідом діяльності в сфері соціального підприємництва, так і розповіли про найуспішніші іноземні кейси.
Говорили також про вплив соціального підприємництва на вирішення проблем українського суспільства та перспективи для розвитку економіки.
Учасники дискусії поділилися власними роздумами щодо перспектив та викликів соціального підприємництва в Україні, зокрема:
академічний директор УСА, Михайло Мельник впевнений, що соціальний бізнес допоможе українцям боротися з унікальними соціальними викликами, що зараз існують в країні. До прикладу, вирішити проблему працевлаштування колишніх бійців АТО, та створення комфортних умов соціалізації для ВПО;

«Станом на сьогодні ми можемо говорити про велику кількість соціальних підприємців, які намагаються допомогти вирішити чи пом’ягшити певні соціальні проблеми, які є в Україні. Вважаючі на процеси, що відбуваються у нас в країні, соціальне підприємництво стає особливо важливим. Саме соціальне підприємництво може перейняти на себе за принципом субсидіарності ті важливі сфери життєдіяльності суспільства, які держава нездатна ще заповнити».

Директор “Карітас- Україна” Андрій Васькович впевнений, що в соціальному підприємництві криється ключ до вирішення більш глобальної світової проблеми – збільшення числа безробітних пов’язаного з глобальною трансформацією ринку праці;

«Наразі світове суспільтсво стоїть перед величезними викликами у зв’язку з 4 технологічною революцією. І саме соціальне підприємництво, яке скероване на гуманізацію суспільтсва, може мати велике значення, адже воно скероване не на прибуток, а на цінності і додавання вартості на соціальний розвиток суспільства».

Соціальна підприємниця, співзасновниця проекту OZERO, Анна Понікарчук вважає, що в Україні сформувались унікальні умови, за яких соціальні підприємці хоч і не мають часу на ґрунтовне опрацювання ідеї, проте, мають ширший ніж у європейців спектр можливостей. Вона радить тим, хто планує розпочати власний бізнес не думати, а діяти. Ділитись своїми ідеями, й шукати однодумців, адже насправді, їх більше ніж ми думаємо.

«Коли в Україні у нас стільки викликів, ми не можемо чекати та сподіватися, що хтось надасть нам кошти на реалізацію проекту. Соціальне підприємництво для мене це вирішення власного болю. Ваша потреба може перетворитися на справу, якою хочеться займатися і яку хочеться робити прибутковою та результативною»

 

Крім того, Михайло Мельник запросив всіх охочих долучитися до Всеукраїнський форум «День соціального підприємця» який відбудеться 26 червня в стінах Академії.

 

Останні новини

Дискусія Київ УСА 08.02.19
Етика в бізнесі. Як бути порядним бізнесменом

В УСА відбулося відкрите обговорення на тему «Порядний бізнесмен. Навіщо підприємцю етику». До обговорення долучилися Тетяна Левківська – координаторка проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» Українського форуму благодійників, Марина Саприкіна – керівниця експертної організації Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності (КСВ)” та Богдан Купич – експерт та член Академічної ради програми MSc in Innovations and Entrepreneurship LvBS. Віце-президент з розвитку бізнесу компанії «KM Core». На думку Тетяни Левківської, успішний бізнес не може бути не етичним. Якщо керівники організацій будуть думати лише про прибуток, то, звісно, зароблятимуть багато грошей. Проте, якщо їхні принципи не будуть сприйматися суспільством, то навряд чи ...

Детальніше
Програма УСА 06.02.19
УСА шукає етичних лідерів на нову навчальну програму

Українська Соціальна Академія оголошує набір на чотиримісячну навчальну програму “Суспільна етика і лідерство”. Мета програми – сформувати нове покоління етичних лідерів через дослідження суспільної етики, вивчення українського та світового досвіду, спілкування з провідними фахівцями, а також творення мережі активних людей. Програма орієнтована на молодих людей з проактивною життєвою позицією, які мають готові ідеї суспільних змін і готові реалізовувати власні дослідницькі проекти, що відповідають цілям сталого розвитку ООН, а саме: Подолання бідності в Україні; Сприяння економічному зростанню, повній та продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх; Побудова миролюбного й відкритого суспільства в інтересах сталого розвитку. У рамках програми передбачається надання грантів для проведення дослідницьких проектів з проблематики ...

Детальніше
Дискусія Київ Програма УСА 25.01.19
Міжрелігійне лідерство. Як бути відкритим до діалогу?

Відомий український релігієзнавець,  громадський діяч та історик Ігор Козловський прочитав відкриту лекцію на тему “Міжрелігійне лідерство”. Він розповів про роль етичного лідерства у часи поліконфесійності, чому спільні цінності сприяють кращому культурному середовищу та як взаємну співпрацю можна використовувати для спільного блага цілої держави. Зустріч відбулася у рамках нової навчальної програми “Суспільна етика і лідерство”.   Україна завжди була і є унікальною у своєму історичному різнобарв’ї. З давніх-давен  ми завжди розвивалися як нація відкрита до сприйняття палітри нових культурних течій та відрізнялися толерантністю до оточуючих. Перші писемні згадки про Київ – написані на івриті, а одяг українського козака – калькування мусульманських традицій. На ...

Детальніше
Всі новини