Контакти Зв'язатись з нами
21.06 Київ

Соціальні підприємці як агенти змін: досвід України та світу

Сьогодні команда УСА провела в Український кризовий медіа-центр прес-брифінг на тему: “Соціальні підприємці як агенти змін: досвід України та світу”.
Спікери поділилися як власним досвідом діяльності в сфері соціального підприємництва, так і розповіли про найуспішніші іноземні кейси.
Говорили також про вплив соціального підприємництва на вирішення проблем українського суспільства та перспективи для розвитку економіки.
Учасники дискусії поділилися власними роздумами щодо перспектив та викликів соціального підприємництва в Україні, зокрема:
академічний директор УСА, Михайло Мельник впевнений, що соціальний бізнес допоможе українцям боротися з унікальними соціальними викликами, що зараз існують в країні. До прикладу, вирішити проблему працевлаштування колишніх бійців АТО, та створення комфортних умов соціалізації для ВПО;

«Станом на сьогодні ми можемо говорити про велику кількість соціальних підприємців, які намагаються допомогти вирішити чи пом’ягшити певні соціальні проблеми, які є в Україні. Вважаючі на процеси, що відбуваються у нас в країні, соціальне підприємництво стає особливо важливим. Саме соціальне підприємництво може перейняти на себе за принципом субсидіарності ті важливі сфери життєдіяльності суспільства, які держава нездатна ще заповнити».

Директор “Карітас- Україна” Андрій Васькович впевнений, що в соціальному підприємництві криється ключ до вирішення більш глобальної світової проблеми – збільшення числа безробітних пов’язаного з глобальною трансформацією ринку праці;

«Наразі світове суспільтсво стоїть перед величезними викликами у зв’язку з 4 технологічною революцією. І саме соціальне підприємництво, яке скероване на гуманізацію суспільтсва, може мати велике значення, адже воно скероване не на прибуток, а на цінності і додавання вартості на соціальний розвиток суспільства».

Соціальна підприємниця, співзасновниця проекту OZERO, Анна Понікарчук вважає, що в Україні сформувались унікальні умови, за яких соціальні підприємці хоч і не мають часу на ґрунтовне опрацювання ідеї, проте, мають ширший ніж у європейців спектр можливостей. Вона радить тим, хто планує розпочати власний бізнес не думати, а діяти. Ділитись своїми ідеями, й шукати однодумців, адже насправді, їх більше ніж ми думаємо.

«Коли в Україні у нас стільки викликів, ми не можемо чекати та сподіватися, що хтось надасть нам кошти на реалізацію проекту. Соціальне підприємництво для мене це вирішення власного болю. Ваша потреба може перетворитися на справу, якою хочеться займатися і яку хочеться робити прибутковою та результативною»

 

Крім того, Михайло Мельник запросив всіх охочих долучитися до Всеукраїнський форум «День соціального підприємця» який відбудеться 26 червня в стінах Академії.

 

Останні новини

Програма 14.11.18
SIA Summit у Грузії зібрав понад 150 учасників з усього світу

10 листопада завершився Social Impact Award International Summit з соціального підприємництва. Молоді соціальні інноватори з 20+ країн Європи, Африки та Азії зустрілися у грузинській столиці Тбілісі для обміну досвідом та знаннями про кращі соціальні ініціативи 2018 року. Наступного року, SIA Summit відбудеться…в УКРАЇНІ. Українська Соціальна Академія за підтримки міжнародної спільноти, виступить організатором цього масштабного дійства та стане центром для зібрання молодих соціальних інноваторів з усього світу. Учасники заходу – переможці найвпливовіших проектів міжнародного конкурсу SIA, які націлені на вирішення суспільних проблем у сфері екології, культури, освіти, охорони здоров’я, подолання бідності, безробіття молоді, міграції тощо. Представити Україну ...

Детальніше
Суми 21.10.18
В СУМАХ СТАРТУВАЛА ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ДЛЯ БІЙЦІВ АТО ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ

19-20 жовтня, в Сумах пройшов перший модуль Програми соціального підприємництва для бійців АТО та членів їхніх сімей. Тема модуля – «Вступ до соціального підприємництва», впродовж якого учасники Програми отримали фахові знання про соціальне підприємництво та презентували свої бізнес-ідеї. Юрій Манджос – викладач Програми, випускник Української Соціальної Академії та засновник соціального бізнес-проекту «33%» на прикладі власного інтернет-магазину футболок розповідав як перетворити ідею в соціальний бізнес. «Займатися соціальним підприємництвом не тільки цікаво, але ще і корисно. Адже Ви допомагаєте вирішувати якісь проблеми суспільства. Наприклад, мій проект «33%» звертає увагу людей до існуючих проблем та залучає їх до вирішення цих проблем, ...

Детальніше
Кам'янець-Подільський 15.10.18
Другий модуль програми соціального підприємництва для бійців АТО та членів їхніх сімей в Кам’янці-Подільському

13-14 жовтня в Кам’янці-Подільському в Центрі допомоги Кам’янчанам- учасникам АТО» ветерани слухали другий модуль Програми соціального підприємництва для бійців АТО та членів їх сімей, організатором якої є Українська соціальна академія (УСА). Тема другого модуля – «Персональне лідерство. Психологія підприємницького мислення». Програма покликана допомогти  ветеранам відкрити власну справу та     зробити крок до нових можливостей у мирному житті. В рамках навчання учасники здобудуть необхідні знання, щоб реалізувати свої здібності та розпочати власний бізнес. Викладачі програми Мотильов Данило – чинний боєць АТО, фахівець з лідерства. Кльова Тетяна – художниця-дизайнерка, засновниця бренду сумок ручної роботи. Контактні дані ...

Детальніше
Всі новини