Контакти Зв'язатись з нами
30.11 Стаття

“Працюйте розумно” – поради, щоб створити успішне соціальне підприємство

Одним із етапів Програми соціального підприємництва була зустріч з менторами. Учасники змогли поставити свої питання та отримати коментарі як покращити свої проекти у фахівців з багатьох сфер. Ми запитали менторів, які консультували київських учасників про те, над чим варто працювати, щоб отримати успішні та реалізовані проекти соціального бізнесу.

“Коли думаєте про проект, маєте розуміти який конкретний продукт він буде виготовляти та кому його можна буде продавати”. – розповідає Лада Булах, експерт із соціального підприємництва.

“Треба поводитись як бізнесмен. Вам може здаватися, що у вас найкращий продукт, але чи буде людям вигідно і зручно його купляти? В бізнесі не керуються своєю суб’єктивною думкою, а потребами ринку”. Вона наголошує та тому,що не варто плутати соціальний бізнес і благодійність. “У соціальному підприємництві варто застосовувати бізнес-підходи, як до виготовлення продукту, так і до отримання прибутку. Якщо ви хочете зробити бізнес читайте бізнесові книжки, слухайте успішних порадників, шукайте наставників з підприємництва.”

Гліб Буряк, керівник напрямку розвитку УСА розповідає, що для створення успішного бізнесу, треба наперед все продумати. “Важливо зрозуміти, що робота в підприємництві – це завжди прорахунки. Потрібно прорахувати свій вплив, те що ти робиш, скільки тобі це буде коштувати”. Також треба чітко знати відповіді на питання, які окреслюють діяльність бізнесу: “Я всім повторював, ваші прорахунки мають ділитися на 4 складові: те що зараз відбувається, те, як ви хочете на це впливати, те, що буде після вашого впливу, що вам для цього потрібно”.

Юрист Катя Цират наголошує на важливості добре продумати свій бізнес. “Мати ідею – це дуже мало, треба її розкладати на маленькі елементи та розглядати з усіх боків. Бізнес – це не просто. В процесі ви може стикатися з багатьма труднощами”. Вона розповідає,що перед тим, як консультуватися у юриста, треба вже все підготувати до запуску бізнесу, зробити всі прорахунки, скласти бізнес-план. “Це все впирається в податкове право. Адже фахові поради можна дати тільки доті, коли бачиш бухгалтерію підприємства, розумієш скільки працівників буде. Треба звертати увагу на деталі: можливо потрібно буде зареєструвати марку, або правильно оформити документи оренди”.

Про важливість зв’язку з багатьма людьми та мережі потрібних контактів розповідає Юрій Власюк, експерт з інноваційного підприємництва. “Будуйте спільноту. Працюйте зі своєю контактною книжкою, зберігайте всі контакти, відслідковуйте хто звертався. Думайте, що я можу додати, про що можу попросити. Сотні років тому люди це робили”. Юрій переконаний, що люди які чогось великого досягли працювали із записною книжкою. “Всім з ким ми сьогодні спілкувалися я про це говорив: не закидайте контакти, використовуйте Google форми (як мінімум сайт з табличкою). Працюйте з цими контактами, нагадуйте про себе. Лайки у Facebook – це нічого не означає. Налагоджуйте дієві канали, як про себе ефективно нагадувати.”

Також Юрій наголошує, що потрібно залучати якомога більше людей до свого проекту. “Можна розбудувати сітку: хто може волонтерити на моєму проекті, що я можу йому дати, яким чином, я можу ще залучити ідеї, як мінятися натхненням, зв’язками з іншими. Працюйте розумно!” – підсумовує Юрій.

Гліб Буряк бажає всім учасникам натхнення та сил: «Готуйтеся багато працювати, та отримувати від цього задоволення. Бо якщо задоволення від роботи не буде, то отримувати задоволення від роботи буде складно

Останні новини

Київ Програма школа соціального підприємництва 16.07.18
10 особливостей літньої школи інновацій та соціального підприємництва: підсумки роботи

В Українській соціальній академії в рамках інкубаційної програми завершилася літня школа інновацій та соціального підприємництва. Протягом одного тижня молодь з усієї країни працювала над вдосконаленням ідей своїх соціальних проектів. Цьогоріч, учасниками літньої школи стали фіналісти першого етапу міжнародного конкурсу Social Impact Award та успішні випускники інших програм та конкурсів Української соціальної академії. Ми підвели підсумки літньої школи та сформулювали ключові меседжі того, яку користь вона дала нашим учасникам та що молоді інноватори змогли навчитися. 1. Літня школа інновацій та соціального підприємництва — це про можливості. Передусім, можливості саморозвитку, здобуття нового досвіду та знань, яких часто не вистачає ...

Детальніше
Київ 06.07.18
Молоді інноватори з усієї країни 3 місяці працюватимуть над запуском своїх соціальних бізнесів

Українська соціальна академія оголошує про запуск літньої інкубаційної програми з підтримки та розвитку соціального підприємництва. Успішні випускники навчальних програм академії, молоді інноватори разом із кращими експертами України в галузі маркетингу, комунікацій, HR, фінансів і проектного менеджменту працюватимуть заради досягнення єдиної цілі – запуску соціальних бізнесів. 3-місячна інкубаційна програма націлена на складання індивідуального плану розвитку проектів, експертно-менторську підтримку та творення спільноти лідерів у соціальній сфері. Цьогоріч, можливість навчатися на інкубаційній програмі отримали переможці освітніх програм та конкурсів Української соціальної академії, а також 15 фіналістів міжнародного конкурсу Social Impact Award, який академія вперше впроваджує в Україні. Разом учасники працюватимуть над реалізацією власних ...

Детальніше
Київ Програма школа соціального підприємництва 27.06.18
Всеукраїнський форум “День соціального підприємця”

26 червня 2018 року в Українській Соціальній Академії відбувся Всеукраїнський форум “День соціального підприємця”, приурочений до Міжнародного дня соціального підприємництва. На захід завітали представники громадського сектору України, соціальні підприємці, активісти та усі небайдужі громадяни, які поділяють цінності ведення соціального бізнесу. Зустріч проходила у форматі публічних виступів та панельних дискусій, що дало змогу побудувати якісний діалог між представниками різних секторів суспільства та слугувала майданчиком для обговорення реалій та перспектив розвитку соціальної сфери. Форум розпочав керівник Української Соціальної Академії – Михайло Мельник зі вступною презентацією “Хто такий соціальний підприємець та як працює соціальний бізнес”. Під час виступу він зазначив, що немає єдиного уніфікованого визначення ...

Детальніше
Всі новини