Контакти Зв'язатись з нами
30.11 Стаття

“Працюйте розумно” – поради, щоб створити успішне соціальне підприємство

Одним із етапів Програми соціального підприємництва була зустріч з менторами. Учасники змогли поставити свої питання та отримати коментарі як покращити свої проекти у фахівців з багатьох сфер. Ми запитали менторів, які консультували київських учасників про те, над чим варто працювати, щоб отримати успішні та реалізовані проекти соціального бізнесу.

“Коли думаєте про проект, маєте розуміти який конкретний продукт він буде виготовляти та кому його можна буде продавати”. – розповідає Лада Булах, експерт із соціального підприємництва.

“Треба поводитись як бізнесмен. Вам може здаватися, що у вас найкращий продукт, але чи буде людям вигідно і зручно його купляти? В бізнесі не керуються своєю суб’єктивною думкою, а потребами ринку”. Вона наголошує та тому,що не варто плутати соціальний бізнес і благодійність. “У соціальному підприємництві варто застосовувати бізнес-підходи, як до виготовлення продукту, так і до отримання прибутку. Якщо ви хочете зробити бізнес читайте бізнесові книжки, слухайте успішних порадників, шукайте наставників з підприємництва.”

Гліб Буряк, керівник напрямку розвитку УСА розповідає, що для створення успішного бізнесу, треба наперед все продумати. “Важливо зрозуміти, що робота в підприємництві – це завжди прорахунки. Потрібно прорахувати свій вплив, те що ти робиш, скільки тобі це буде коштувати”. Також треба чітко знати відповіді на питання, які окреслюють діяльність бізнесу: “Я всім повторював, ваші прорахунки мають ділитися на 4 складові: те що зараз відбувається, те, як ви хочете на це впливати, те, що буде після вашого впливу, що вам для цього потрібно”.

Юрист Катя Цират наголошує на важливості добре продумати свій бізнес. “Мати ідею – це дуже мало, треба її розкладати на маленькі елементи та розглядати з усіх боків. Бізнес – це не просто. В процесі ви може стикатися з багатьма труднощами”. Вона розповідає,що перед тим, як консультуватися у юриста, треба вже все підготувати до запуску бізнесу, зробити всі прорахунки, скласти бізнес-план. “Це все впирається в податкове право. Адже фахові поради можна дати тільки доті, коли бачиш бухгалтерію підприємства, розумієш скільки працівників буде. Треба звертати увагу на деталі: можливо потрібно буде зареєструвати марку, або правильно оформити документи оренди”.

Про важливість зв’язку з багатьма людьми та мережі потрібних контактів розповідає Юрій Власюк, експерт з інноваційного підприємництва. “Будуйте спільноту. Працюйте зі своєю контактною книжкою, зберігайте всі контакти, відслідковуйте хто звертався. Думайте, що я можу додати, про що можу попросити. Сотні років тому люди це робили”. Юрій переконаний, що люди які чогось великого досягли працювали із записною книжкою. “Всім з ким ми сьогодні спілкувалися я про це говорив: не закидайте контакти, використовуйте Google форми (як мінімум сайт з табличкою). Працюйте з цими контактами, нагадуйте про себе. Лайки у Facebook – це нічого не означає. Налагоджуйте дієві канали, як про себе ефективно нагадувати.”

Також Юрій наголошує, що потрібно залучати якомога більше людей до свого проекту. “Можна розбудувати сітку: хто може волонтерити на моєму проекті, що я можу йому дати, яким чином, я можу ще залучити ідеї, як мінятися натхненням, зв’язками з іншими. Працюйте розумно!” – підсумовує Юрій.

Гліб Буряк бажає всім учасникам натхнення та сил: «Готуйтеся багато працювати, та отримувати від цього задоволення. Бо якщо задоволення від роботи не буде, то отримувати задоволення від роботи буде складно

Останні новини

Програма 14.11.18
SIA Summit у Грузії зібрав понад 150 учасників з усього світу

10 листопада завершився Social Impact Award International Summit з соціального підприємництва. Молоді соціальні інноватори з 20+ країн Європи, Африки та Азії зустрілися у грузинській столиці Тбілісі для обміну досвідом та знаннями про кращі соціальні ініціативи 2018 року. Наступного року, SIA Summit відбудеться…в УКРАЇНІ. Українська Соціальна Академія за підтримки міжнародної спільноти, виступить організатором цього масштабного дійства та стане центром для зібрання молодих соціальних інноваторів з усього світу. Учасники заходу – переможці найвпливовіших проектів міжнародного конкурсу SIA, які націлені на вирішення суспільних проблем у сфері екології, культури, освіти, охорони здоров’я, подолання бідності, безробіття молоді, міграції тощо. Представити Україну ...

Детальніше
Суми 21.10.18
В СУМАХ СТАРТУВАЛА ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ДЛЯ БІЙЦІВ АТО ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ

19-20 жовтня, в Сумах пройшов перший модуль Програми соціального підприємництва для бійців АТО та членів їхніх сімей. Тема модуля – «Вступ до соціального підприємництва», впродовж якого учасники Програми отримали фахові знання про соціальне підприємництво та презентували свої бізнес-ідеї. Юрій Манджос – викладач Програми, випускник Української Соціальної Академії та засновник соціального бізнес-проекту «33%» на прикладі власного інтернет-магазину футболок розповідав як перетворити ідею в соціальний бізнес. «Займатися соціальним підприємництвом не тільки цікаво, але ще і корисно. Адже Ви допомагаєте вирішувати якісь проблеми суспільства. Наприклад, мій проект «33%» звертає увагу людей до існуючих проблем та залучає їх до вирішення цих проблем, ...

Детальніше
Кам'янець-Подільський 15.10.18
Другий модуль програми соціального підприємництва для бійців АТО та членів їхніх сімей в Кам’янці-Подільському

13-14 жовтня в Кам’янці-Подільському в Центрі допомоги Кам’янчанам- учасникам АТО» ветерани слухали другий модуль Програми соціального підприємництва для бійців АТО та членів їх сімей, організатором якої є Українська соціальна академія (УСА). Тема другого модуля – «Персональне лідерство. Психологія підприємницького мислення». Програма покликана допомогти  ветеранам відкрити власну справу та     зробити крок до нових можливостей у мирному житті. В рамках навчання учасники здобудуть необхідні знання, щоб реалізувати свої здібності та розпочати власний бізнес. Викладачі програми Мотильов Данило – чинний боєць АТО, фахівець з лідерства. Кльова Тетяна – художниця-дизайнерка, засновниця бренду сумок ручної роботи. Контактні дані ...

Детальніше
Всі новини