Контакти Зв'язатись з нами
30.11 Стаття

“Працюйте розумно” – поради, щоб створити успішне соціальне підприємство

Одним із етапів Програми соціального підприємництва була зустріч з менторами. Учасники змогли поставити свої питання та отримати коментарі як покращити свої проекти у фахівців з багатьох сфер. Ми запитали менторів, які консультували київських учасників про те, над чим варто працювати, щоб отримати успішні та реалізовані проекти соціального бізнесу.

“Коли думаєте про проект, маєте розуміти який конкретний продукт він буде виготовляти та кому його можна буде продавати”. – розповідає Лада Булах, експерт із соціального підприємництва.

“Треба поводитись як бізнесмен. Вам може здаватися, що у вас найкращий продукт, але чи буде людям вигідно і зручно його купляти? В бізнесі не керуються своєю суб’єктивною думкою, а потребами ринку”. Вона наголошує та тому,що не варто плутати соціальний бізнес і благодійність. “У соціальному підприємництві варто застосовувати бізнес-підходи, як до виготовлення продукту, так і до отримання прибутку. Якщо ви хочете зробити бізнес читайте бізнесові книжки, слухайте успішних порадників, шукайте наставників з підприємництва.”

Гліб Буряк, керівник напрямку розвитку УСА розповідає, що для створення успішного бізнесу, треба наперед все продумати. “Важливо зрозуміти, що робота в підприємництві – це завжди прорахунки. Потрібно прорахувати свій вплив, те що ти робиш, скільки тобі це буде коштувати”. Також треба чітко знати відповіді на питання, які окреслюють діяльність бізнесу: “Я всім повторював, ваші прорахунки мають ділитися на 4 складові: те що зараз відбувається, те, як ви хочете на це впливати, те, що буде після вашого впливу, що вам для цього потрібно”.

Юрист Катя Цират наголошує на важливості добре продумати свій бізнес. “Мати ідею – це дуже мало, треба її розкладати на маленькі елементи та розглядати з усіх боків. Бізнес – це не просто. В процесі ви може стикатися з багатьма труднощами”. Вона розповідає,що перед тим, як консультуватися у юриста, треба вже все підготувати до запуску бізнесу, зробити всі прорахунки, скласти бізнес-план. “Це все впирається в податкове право. Адже фахові поради можна дати тільки доті, коли бачиш бухгалтерію підприємства, розумієш скільки працівників буде. Треба звертати увагу на деталі: можливо потрібно буде зареєструвати марку, або правильно оформити документи оренди”.

Про важливість зв’язку з багатьма людьми та мережі потрібних контактів розповідає Юрій Власюк, експерт з інноваційного підприємництва. “Будуйте спільноту. Працюйте зі своєю контактною книжкою, зберігайте всі контакти, відслідковуйте хто звертався. Думайте, що я можу додати, про що можу попросити. Сотні років тому люди це робили”. Юрій переконаний, що люди які чогось великого досягли працювали із записною книжкою. “Всім з ким ми сьогодні спілкувалися я про це говорив: не закидайте контакти, використовуйте Google форми (як мінімум сайт з табличкою). Працюйте з цими контактами, нагадуйте про себе. Лайки у Facebook – це нічого не означає. Налагоджуйте дієві канали, як про себе ефективно нагадувати.”

Також Юрій наголошує, що потрібно залучати якомога більше людей до свого проекту. “Можна розбудувати сітку: хто може волонтерити на моєму проекті, що я можу йому дати, яким чином, я можу ще залучити ідеї, як мінятися натхненням, зв’язками з іншими. Працюйте розумно!” – підсумовує Юрій.

Гліб Буряк бажає всім учасникам натхнення та сил: «Готуйтеся багато працювати, та отримувати від цього задоволення. Бо якщо задоволення від роботи не буде, то отримувати задоволення від роботи буде складно

Останні новини

Київ Програма Стаття 05.02.18
Social Impact Award: проекти, які змінюють світ на краще

У лютому, вперше в Україні, розпочне свою роботу міжнародна освітня програма та конкурс для молодих соціальних підприємців Social Impact Award. Це міжнародна програма з розвитку соціального підприємництва для молоді, яка проходить одночасно в 20 країнах світу. Оператором програми в Україні є Українська соціальна академія. SIA є річною програмою, куди входить освітній цикл і конкурс проектів в сфері соціального підприємництва на отримання стипендій. Фіналісти конкурсу обираються журі на основі поданих заявок і візьмуть безкоштовну участь в 3-х місячній інкубаційній програмі, де разом з експертами та наставниками будуть працювати над реалізацією бізнес-плану. 3 найкращі проекти за результатами інкубаційної програми ...

Детальніше
Київ 01.02.18
Шукаємо Інтерна на програму Social Impact Award Ukraine

Українська Соціальна Академія запрошує до співпраці Інтерна у міжнародну програму розвитку соціального підприємництва Social Impact Award. Вимоги до кандидатів: досвід SMM; досвід у підготовці та редагуванні текстів для публікації; досвід роботи з візуальними редакторами і навики дизайну; досвід роботи з контекстною рекламою, просування у соціальних мережах; базові навички відеозйомки і монтажу; вміння працювати самостійно та у команді; вільне володіня українською, англійською та російською мовами; відмінні організаційні навички; відмінні навички з усної та письмової комунікації; досвід роботи у громадському секторі вітається; уміння працювати в умовах дедлайнів; зацікавленість у темі соціального підприємництва та соціальних інновацій. Ключові завдання Інтерна: публікація на web сайті та Fb сторінці SIA Ukraine унікального контенту; просування сторінки SIA в соціальних мережах, залучення нової аудиторії; підготовка ...

Детальніше
Стаття 30.12.17
Українська соціальна академія: підсумки великих змін

Результат – це не те, скільки часу ви працюєте, а те що з цього виходить. Українська соціальна академія вимірює свої результати кількістю успішних проектів, та кількістю людей, які здобули нові знання та навички і відповідно здійснюють позитивний вплив на суспільство. 2017 рік був активний на події, внутрішні трансформації і розвиток. Позаду 5 масштабних проектів, безліч коротких семінарів, декілька міжнародних шкіл, сотні людей, які здобули неоціненний досвід та корисні знання. За цим стоїть багато годин напруженої праці, гострих дискусій, сотні об’їжджених кілометрів, обдзвонених телефонних номерів, тисячі переписаних букв і чимало перечитаних книг. Все вчить нас зростати, гуртувати людей, ...

Детальніше
Всі новини