Контакти Зв'язатись з нами
21.02 Дискусія Захід Київ УСА школа соціального підприємництва

МОЛОДІЖНЕ СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО – ГЛОБАЛЬНИЙ ТРЕНД

Вчора у нас був справжній аншлаг. Півсотні людей прийшли послухати про досвід молодіжного соціального підприємництва у різних країнах світу. Наші експерти поділилися цікавими думками про те, як розвинений соціальний бізнес у Польщі, Білорусі, Австрії та Канаді, що мотивує молодь ставати на шлях соціального підприємництва та як держава сприяє їхньому розвитку.

Jakob Detering – керуючий директор SIA International – найбільшого в Європі конкурсу молодіжного соціального підприємництва розповів, що в країнах з низьким рівнем економіки, підприємництво розглядається як спосіб заробити грошей, щоб вижити. В інших випадках, молодь керується власною мотивацією бути потрібним та робити щось хороше заради блага інших людей та держави. Джейкоб порівнює соціальне підприємництво з ходьбою на високих підборах – це так само важко і вимагає значних зусиль, тому кожен сам для себе повинен визначати, чи готовий вставати на цей шлях і пройти його.

Martyna Rubinowska  венчурний та стипендійний координатор у Ashoka – найбільшої в світі мережі соціальних підприємств також вважає, що соціальне підприємництво – це щоденна важка робота, яка вимагає постійного прийняття рішень та часу. За її словами, молодь у Польщі не достатньо вмотивована та не смілива, щоб ламати правила і стереотипи. Соціальний бізнес вимагає мужності та готовності до змін, в іншому випадку ми не зможемо називати себе соціальними змінотворцями.

“Основною проблемою розвитку соціального підприємництва у Білорусії є відсутність спеціально розроблених курсів для підприємців на базі формальної освіти. Молодь не обізнана, що існують можливості займатися власною справою і робити зміни в суспільстві” – поділилася Aliona Lis – керівниця програми ODB Brussels, координаторка проекту «Інкубатор соціального підприємництва» у Білорусі. Разом з тим, тенденція помалу змінюється, серед 250 людей білоруських соцпідприємств 90 з них були засновані людьми які прийшли з неприбуткового сектору та були соціально-свідомими.

Галина Палійчук-Лукша (Galyna Paliychuk-Lukša)Head of Partnerships у Sector X Acceleration Platform розповіла про досвід соціального підприємництва в Канаді. За її словами, Канада – дуже мультикультурна і комюніті френдлі країна. Це означає, що всі люди з дитинства належать до певних груп: це можуть бути шкільні групи, університетські чи ради. Вони одержимі тим, щоб дати щось цій спільноті і бути прийнятим до неї. 90 відсотків людей волонтерять в різних сферах, а в старших класах діти отримують підприємницьку освіту і починаюті запускати власні бізнеси спрямовані на вплив та вирішення певних соціальних проблем.  Ми також повинні навчитися думати локально, а діяти глобально.

Останні новини

Дискусія Захід Київ Програма Проект УСА школа соціального підприємництва 20.05.19
Підсумки відкритої дискусії “Соціальна економіка та соціальне підприємництво”

16 травня, в рамках програми міжнародного проекту «Act4Impact – розвиток соціального підприємництва серед молоді», що проходить за підтримки Erasmus+ і спрямований на розвиток та масштабування соціального підприємництва в Україні, відбулася відкрита дискусія “Соціальна економіка та соціальне підприємництво: тенденції, перспективи і виклики”. Дана подію було присвячено: презентації концепції Соціального підприємництва в якості моделі сталого розвитку; вивченню актуальних питань розвитку соціального підприємництва; обговоренню кращих регіональних і світових бізнес-практик соціального підприємництва і impact investing; розробці сучасної програми для освіти соціальних підприємців. Гості події мали змогу поспілкуватись з учасниками дискусії та задати свої питання експертам: Peter Fabjan – представник Ekonomija zajedništva (Хорматія) Stephan Wolf – представник Starkmacher e.V. (Німеччина) Олександр Бабій – консультант з розробки і ...

Детальніше
Захід Київ Програма Проект УСА школа соціального підприємництва 14.05.19
В Києві відбудеться програма міжнародного обміну «Act4Impact – розвиток соціального підприємництва серед молоді»

З 13 по 17 травня в Києві відбудеться програма міжнародного обміну в рамках міжнародного проекту “Act4Impact – розвиток соціального підприємництва серед молоді”. Программа проходить за підтримки “Erasmus+” і спрямована на розвиток та масштабування соціального підприємництва в Україні.  Проект спільно реалізують організації, що займаються поширенням ідей соціального підприємництва у своїх країнах: Українська Соціальна Академія (Україна), Starkmacher (Німеччина)  та Udruga za Ekonomiju Zajednistva (Хорватія). В рамках програми відбудеться відкрита дискусія, присвячена соціальному підприємництву та соціальній економіці в 21 ст,  вивчення досвіду іноземних партнерів, організація міжнародних обмінів, освітніх програм, розробка сучасної навчальної методики. Учасники отримають можливість ознайомитися  з презентацією дослідження системи політичної економії (АРЕА), що ...

Детальніше
Дискусія Захід Київ Суми Тернопіль УСА школа соціального підприємництва 13.05.19
Регіональний конкурс проектів у Тернополі та Сумах добіг свого завершення.

В рамках Програми соціального підприємництва для бійців АТО та їх сімей 4 і 11 травня Українська Соціальна Академія провела конкурс Регіональних проектів у Тернополі та Сумах відповідно. Троє учасників з Тернополя – Олександр Гуменюк, Андрій Бондарук та Володимир Муляр увійшли до фіналу програми, де претендуватимуть на отримання фінансування. Презентація проектів конкурсантами довела їх активну залученість та бажання втілювати підприємництво з видимим соціальним впливом. Представники ветеранських організацій, які були гостями заходу, підкреслили важливість подібних програм, адже вони, перш за все, сприяють формуванню спільноти ветеранів-підприємців, що є величезним ресурсом для їх соціально-економічної адаптації. В місті Суми журі відібрало семерих фіналістів, які змагатимуться за отримання гранту в Києві на “Форумі соціального підприємництва: ветеранський бізнес” Свої проекти захищатимуть: Тетяна Личко, ...

Детальніше
Всі новини