Контакти Зв'язатись з нами
25.01 Дискусія Київ Програма УСА

Міжрелігійне лідерство. Як бути відкритим до діалогу?

Відомий український релігієзнавець,  громадський діяч та історик Ігор Козловський прочитав відкриту лекцію на тему “Міжрелігійне лідерство”. Він розповів про роль етичного лідерства у часи поліконфесійності, чому спільні цінності сприяють кращому культурному середовищу та як взаємну співпрацю можна використовувати для спільного блага цілої держави. Зустріч відбулася у рамках нової навчальної програми “Суспільна етика і лідерство”.

 
Україна завжди була і є унікальною у своєму історичному різнобарв’ї. З давніх-давен  ми завжди розвивалися як нація відкрита до сприйняття палітри нових культурних течій та відрізнялися толерантністю до оточуючих. Перші писемні згадки про Київ – написані на івриті, а одяг українського козака – калькування мусульманських традицій. На наших теренах проживали представники різноманітних конфесій, створювалися сотні синагон та мечетей, а починаючи з 16 і до 19 століття тут мешкало близько 60 відсотків євреїв усього світу.  Різноманіття оточуючих ніколи не спонукало нас до агресії, а навпаки викликало цікавість та бажання краще зрозуміти одне одного.

 
Сьогодні Україна проживає надзвичайно складний період. Ситуація, що відбувається в тих чи інших регіонах також впливає на загальну картину світу і на розвиток окремих конфесій.

 
Коли я запитую у пересічних громадян, що вони знають про свідків Єгови, то часто чую у відповідь, що це секта. Наше суспільство самостійно створює міфи про певні явища і процеси і вірить у них, – стверджує науковець і додає. – Якщо ви хочете бути лідером, то повинні вивчати явища такими, як вони є, а не навішувати те чи інше уявлення, що склалося у пересічних громадян”.

 
Давати характеристику різним конфесіям на підставі особистісної ситуації, у яку ви потрапили – неправильно і неетично. Для того, щоб вступити у міжрелігійний діалог – потрібно вбити у собі теолога, профана чи пересічного громадянина. Потрібно зробити так, щоб у вас не було жодних заангажованих поглядів на людину. Інакше діалог не відбудеться.

 
Перебуваючи два роки у полоні, мені доводилося зустрічати людей з різними політичними та релігійними поглядами, але я був змушений з ними спілкуватися. Я перебував поруч із вбивцями та маніяками, і повинен був якось з ними жити. Я дивився на них не як на ворогів, а вів діалог з їхнім внутрішнім світом. Саме це допомогло мені вижити”, – пригадує Ігор Козловський.

 
За його словами, для того аби встановлювати міжрелігійний діалог – треба розуміти систему вірувань, яка притаманна людині та вміти знаходити з нею спільні принципи. Інакше, ви не зможете створити місточок між вами і представниками інших релігій. Але як знайти спільне між даосами, представниками сантерії чи кандомблеї  і харизматичним християнством? Найважливіше – навчитися говорити їхньою мовою.

 
Лідерство – це вміння брати на себе відповідальність, розуміти душі інших та задовільняти їх потреби. Для того, аби зрозуміти члена мусульманської спільноти, вам не достатньо просто прочитати Коран, а треба знати як правильно його читати. Все залежить від вашої лідерської позиції та інструментів, які ви використовуєте.  Якщо говорите із християнином, то повинні звернути увагу на те, що головною заповіддю є любов. Це той камінь, на якому будується усе християнство. Проте розуміння любові в нашій культурі і того, що записано у святому письмі може відрізнятися. Наш погляд зіпсований тим, що ми трактуємо любов виключно як почуття. Однак для того, щоб бути етичним лідером, ви маєте об’єднувати і допомагати спільно розвиватись, постійно зростаючи в  Agape – Божій жертовній любові. Лише тоді, коли ми проявляємо вольову любов до дії – можемо говорити про налагодження діалогу і розуміння потреб інших.

 
Ви повинні бути достатньо впевненими у своїй системі бачення, тобто маєте бути асертивними. Без асертивності ви не зможете вступити у міжконфесійний діалог. А для розуміння того, як певна картина виникла у ваші голові – маєте проявляти емпатію”, – стверджує Ігор Козловський.

 
Науковець говорить, що будь-яка практична діяльність неможлива без емпатії. Часто представники різних релігій не готові до відкритого діалогу, і вважають це нав’язування власної думки. Лідер має бути вправним комунікатором для того, аби не лише почути, а об’єднати спільними діями заради спільного блага.

Останні новини

УСА 05.08.19
УСПІХ ПРИХОДИТЬ, КОЛИ ТИ ДІЄШ. ВИПУСКНИКИ «АКСЕЛЕРАТОРА СП» ОТРИМАЛИ СВОЇ СЕРТИФІКАТИ

Навчальна програма «Акселератор соціального підприємництва для стартапів» добігла завершення — цієї суботи випускники УСА отримали свої сертифікати. «Я йшов на програму, маючи тільки велике бажання зробити світ яскравішим та створити СП. Впродовж навчання мені стало чітко зрозуміло, куди спрямувати зусилля. В результаті ми з командою почали виготовляти дитячі майданчики та допомагати багатодітним сім’ям», — розповідає учасник програми Вадим Москаленко. На заключному модулі учасники програми під керівництвом виконавчого директора Клубу Сталого Бізнесу Олександра Бабія засвоїли ази інвестиційного пітчингу. А також разом із бізнес-тренером та підприємцем Ярославом Філіцем аналізували ризики і вибудовували покроковий план розвитку власних підприємств. Ярослав розповів, що він прагнув зробити так, щоб ...

Детальніше
УСА 01.08.19
Допомагати іншим та зростати самому. В УСА стартує етап менторської підтримки проектів

Учасники Програми соціального підприємництва для стартапів вийшли на її фінальний етап  — менторство. Менторство у бізнесі — процес, при якому більш досвідчений бізнесмен ділиться своїми знаннями, вміннями, навичками з підприємцем-новачком у період становлення його бізнесу. Під час етапу менторства наставник та його підопічний зустрічаються, щоб обговорити проблеми та бізнес-рішення. Однак ментор не пропонує готові ідеї, а підказує й ділиться досвідом. «Часто учасникам потрібна не стільки допомога чи порада в розвитку проекту, скільки десь підтримка, мотивація не опустити руки з першими труднощами. Іноді важливо просто вислухати. Коли вони висловлюють власні ідеї, вони структурують своє бачення, що і як вони хочуть робити», — розповідає ...

Детальніше
УСА 30.07.19
Коли виклик стає шансом. Міжнародний модуль випускників УСА в Чехії

“Challenge becomes chance!”, — під таким девізом пройшла поїздка учасників програми УСА «Суспільна етика та лідерство» у міжнародний літній табір «go4peace». Цьогоріч програма проходила в місті Брно (Чехія). Позаду 10 днів захопливих вражень, цікавих зустрічей та знайомств з іншими культурами. Під час поїздки наші випускники обмінялись досвідом та ідеями з однодумцями з 14 європейських країн та представили свої проекти, створені під час навчання в УСА. «Тут була максимальна концентрація крутих, активних людей на одному квадратному метрі. Я в захваті від нашої української команди, яка підтримує, надихає та мотивує ще більше», —  ділиться учасниця поїздки Юля. Випускники УСА не тільки могли взяти участь у різноманітних воркшопах ...

Детальніше
Всі новини