Контакти Зв'язатись з нами
25.01 Дискусія Київ Програма УСА

Міжрелігійне лідерство. Як бути відкритим до діалогу?

Відомий український релігієзнавець,  громадський діяч та історик Ігор Козловський прочитав відкриту лекцію на тему “Міжрелігійне лідерство”. Він розповів про роль етичного лідерства у часи поліконфесійності, чому спільні цінності сприяють кращому культурному середовищу та як взаємну співпрацю можна використовувати для спільного блага цілої держави. Зустріч відбулася у рамках нової навчальної програми “Суспільна етика і лідерство”.

 
Україна завжди була і є унікальною у своєму історичному різнобарв’ї. З давніх-давен  ми завжди розвивалися як нація відкрита до сприйняття палітри нових культурних течій та відрізнялися толерантністю до оточуючих. Перші писемні згадки про Київ – написані на івриті, а одяг українського козака – калькування мусульманських традицій. На наших теренах проживали представники різноманітних конфесій, створювалися сотні синагон та мечетей, а починаючи з 16 і до 19 століття тут мешкало близько 60 відсотків євреїв усього світу.  Різноманіття оточуючих ніколи не спонукало нас до агресії, а навпаки викликало цікавість та бажання краще зрозуміти одне одного.

 
Сьогодні Україна проживає надзвичайно складний період. Ситуація, що відбувається в тих чи інших регіонах також впливає на загальну картину світу і на розвиток окремих конфесій.

 
Коли я запитую у пересічних громадян, що вони знають про свідків Єгови, то часто чую у відповідь, що це секта. Наше суспільство самостійно створює міфи про певні явища і процеси і вірить у них, – стверджує науковець і додає. – Якщо ви хочете бути лідером, то повинні вивчати явища такими, як вони є, а не навішувати те чи інше уявлення, що склалося у пересічних громадян”.

 
Давати характеристику різним конфесіям на підставі особистісної ситуації, у яку ви потрапили – неправильно і неетично. Для того, щоб вступити у міжрелігійний діалог – потрібно вбити у собі теолога, профана чи пересічного громадянина. Потрібно зробити так, щоб у вас не було жодних заангажованих поглядів на людину. Інакше діалог не відбудеться.

 
Перебуваючи два роки у полоні, мені доводилося зустрічати людей з різними політичними та релігійними поглядами, але я був змушений з ними спілкуватися. Я перебував поруч із вбивцями та маніяками, і повинен був якось з ними жити. Я дивився на них не як на ворогів, а вів діалог з їхнім внутрішнім світом. Саме це допомогло мені вижити”, – пригадує Ігор Козловський.

 
За його словами, для того аби встановлювати міжрелігійний діалог – треба розуміти систему вірувань, яка притаманна людині та вміти знаходити з нею спільні принципи. Інакше, ви не зможете створити місточок між вами і представниками інших релігій. Але як знайти спільне між даосами, представниками сантерії чи кандомблеї  і харизматичним християнством? Найважливіше – навчитися говорити їхньою мовою.

 
Лідерство – це вміння брати на себе відповідальність, розуміти душі інших та задовільняти їх потреби. Для того, аби зрозуміти члена мусульманської спільноти, вам не достатньо просто прочитати Коран, а треба знати як правильно його читати. Все залежить від вашої лідерської позиції та інструментів, які ви використовуєте.  Якщо говорите із християнином, то повинні звернути увагу на те, що головною заповіддю є любов. Це той камінь, на якому будується усе християнство. Проте розуміння любові в нашій культурі і того, що записано у святому письмі може відрізнятися. Наш погляд зіпсований тим, що ми трактуємо любов виключно як почуття. Однак для того, щоб бути етичним лідером, ви маєте об’єднувати і допомагати спільно розвиватись, постійно зростаючи в  Agape – Божій жертовній любові. Лише тоді, коли ми проявляємо вольову любов до дії – можемо говорити про налагодження діалогу і розуміння потреб інших.

 
Ви повинні бути достатньо впевненими у своїй системі бачення, тобто маєте бути асертивними. Без асертивності ви не зможете вступити у міжконфесійний діалог. А для розуміння того, як певна картина виникла у ваші голові – маєте проявляти емпатію”, – стверджує Ігор Козловський.

 
Науковець говорить, що будь-яка практична діяльність неможлива без емпатії. Часто представники різних релігій не готові до відкритого діалогу, і вважають це нав’язування власної думки. Лідер має бути вправним комунікатором для того, аби не лише почути, а об’єднати спільними діями заради спільного блага.

Останні новини

Дискусія Київ УСА 08.02.19
Етика в бізнесі. Як бути порядним бізнесменом

В УСА відбулося відкрите обговорення на тему «Порядний бізнесмен. Навіщо підприємцю етику». До обговорення долучилися Тетяна Левківська – координаторка проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» Українського форуму благодійників, Марина Саприкіна – керівниця експертної організації Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності (КСВ)” та Богдан Купич – експерт та член Академічної ради програми MSc in Innovations and Entrepreneurship LvBS. Віце-президент з розвитку бізнесу компанії «KM Core». На думку Тетяни Левківської, успішний бізнес не може бути не етичним. Якщо керівники організацій будуть думати лише про прибуток, то, звісно, зароблятимуть багато грошей. Проте, якщо їхні принципи не будуть сприйматися суспільством, то навряд чи ...

Детальніше
Програма УСА 06.02.19
УСА шукає етичних лідерів на нову навчальну програму

Українська Соціальна Академія оголошує набір на чотиримісячну навчальну програму “Суспільна етика і лідерство”. Мета програми – сформувати нове покоління етичних лідерів через дослідження суспільної етики, вивчення українського та світового досвіду, спілкування з провідними фахівцями, а також творення мережі активних людей. Програма орієнтована на молодих людей з проактивною життєвою позицією, які мають готові ідеї суспільних змін і готові реалізовувати власні дослідницькі проекти, що відповідають цілям сталого розвитку ООН, а саме: Подолання бідності в Україні; Сприяння економічному зростанню, повній та продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх; Побудова миролюбного й відкритого суспільства в інтересах сталого розвитку. У рамках програми передбачається надання грантів для проведення дослідницьких проектів з проблематики ...

Детальніше
Дискусія Київ Програма УСА 25.01.19
Міжрелігійне лідерство. Як бути відкритим до діалогу?

Відомий український релігієзнавець,  громадський діяч та історик Ігор Козловський прочитав відкриту лекцію на тему “Міжрелігійне лідерство”. Він розповів про роль етичного лідерства у часи поліконфесійності, чому спільні цінності сприяють кращому культурному середовищу та як взаємну співпрацю можна використовувати для спільного блага цілої держави. Зустріч відбулася у рамках нової навчальної програми “Суспільна етика і лідерство”.   Україна завжди була і є унікальною у своєму історичному різнобарв’ї. З давніх-давен  ми завжди розвивалися як нація відкрита до сприйняття палітри нових культурних течій та відрізнялися толерантністю до оточуючих. Перші писемні згадки про Київ – написані на івриті, а одяг українського козака – калькування мусульманських традицій. На ...

Детальніше
Всі новини