Контакти Зв'язатись з нами
25.01 Дискусія Київ Програма УСА

Міжрелігійне лідерство. Як бути відкритим до діалогу?

Відомий український релігієзнавець,  громадський діяч та історик Ігор Козловський прочитав відкриту лекцію на тему “Міжрелігійне лідерство”. Він розповів про роль етичного лідерства у часи поліконфесійності, чому спільні цінності сприяють кращому культурному середовищу та як взаємну співпрацю можна використовувати для спільного блага цілої держави. Зустріч відбулася у рамках нової навчальної програми “Суспільна етика і лідерство”.

 
Україна завжди була і є унікальною у своєму історичному різнобарв’ї. З давніх-давен  ми завжди розвивалися як нація відкрита до сприйняття палітри нових культурних течій та відрізнялися толерантністю до оточуючих. Перші писемні згадки про Київ – написані на івриті, а одяг українського козака – калькування мусульманських традицій. На наших теренах проживали представники різноманітних конфесій, створювалися сотні синагон та мечетей, а починаючи з 16 і до 19 століття тут мешкало близько 60 відсотків євреїв усього світу.  Різноманіття оточуючих ніколи не спонукало нас до агресії, а навпаки викликало цікавість та бажання краще зрозуміти одне одного.

 
Сьогодні Україна проживає надзвичайно складний період. Ситуація, що відбувається в тих чи інших регіонах також впливає на загальну картину світу і на розвиток окремих конфесій.

 
Коли я запитую у пересічних громадян, що вони знають про свідків Єгови, то часто чую у відповідь, що це секта. Наше суспільство самостійно створює міфи про певні явища і процеси і вірить у них, – стверджує науковець і додає. – Якщо ви хочете бути лідером, то повинні вивчати явища такими, як вони є, а не навішувати те чи інше уявлення, що склалося у пересічних громадян”.

 
Давати характеристику різним конфесіям на підставі особистісної ситуації, у яку ви потрапили – неправильно і неетично. Для того, щоб вступити у міжрелігійний діалог – потрібно вбити у собі теолога, профана чи пересічного громадянина. Потрібно зробити так, щоб у вас не було жодних заангажованих поглядів на людину. Інакше діалог не відбудеться.

 
Перебуваючи два роки у полоні, мені доводилося зустрічати людей з різними політичними та релігійними поглядами, але я був змушений з ними спілкуватися. Я перебував поруч із вбивцями та маніяками, і повинен був якось з ними жити. Я дивився на них не як на ворогів, а вів діалог з їхнім внутрішнім світом. Саме це допомогло мені вижити”, – пригадує Ігор Козловський.

 
За його словами, для того аби встановлювати міжрелігійний діалог – треба розуміти систему вірувань, яка притаманна людині та вміти знаходити з нею спільні принципи. Інакше, ви не зможете створити місточок між вами і представниками інших релігій. Але як знайти спільне між даосами, представниками сантерії чи кандомблеї  і харизматичним християнством? Найважливіше – навчитися говорити їхньою мовою.

 
Лідерство – це вміння брати на себе відповідальність, розуміти душі інших та задовільняти їх потреби. Для того, аби зрозуміти члена мусульманської спільноти, вам не достатньо просто прочитати Коран, а треба знати як правильно його читати. Все залежить від вашої лідерської позиції та інструментів, які ви використовуєте.  Якщо говорите із християнином, то повинні звернути увагу на те, що головною заповіддю є любов. Це той камінь, на якому будується усе християнство. Проте розуміння любові в нашій культурі і того, що записано у святому письмі може відрізнятися. Наш погляд зіпсований тим, що ми трактуємо любов виключно як почуття. Однак для того, щоб бути етичним лідером, ви маєте об’єднувати і допомагати спільно розвиватись, постійно зростаючи в  Agape – Божій жертовній любові. Лише тоді, коли ми проявляємо вольову любов до дії – можемо говорити про налагодження діалогу і розуміння потреб інших.

 
Ви повинні бути достатньо впевненими у своїй системі бачення, тобто маєте бути асертивними. Без асертивності ви не зможете вступити у міжконфесійний діалог. А для розуміння того, як певна картина виникла у ваші голові – маєте проявляти емпатію”, – стверджує Ігор Козловський.

 
Науковець говорить, що будь-яка практична діяльність неможлива без емпатії. Часто представники різних релігій не готові до відкритого діалогу, і вважають це нав’язування власної думки. Лідер має бути вправним комунікатором для того, аби не лише почути, а об’єднати спільними діями заради спільного блага.

Останні новини

Захід Київ УСА школа соціального підприємництва 22.04.19
Демо День соціальних сартапів та знайомство з програмою SIA

20 квітня в Українській Соціальній Академії пройшов Демо День соціальних сартапів та знайомство з програмою Social Impact Award. У пітчингу своїх проектів взяли участь 14 майбутніх підприємців, кожен з яких прагнув вразити членів журі в складі Олена Полозок (засновниця СП Добра Цукерня) та Олександр Бабій (Chief visionary officer у Клуб Сталого Бізнесу). Експерти при оцінюванні керувалися трьома критеріями: соціальний вплив, інноваційність та життєздатність. За результами конкурсу, до наступного (акселераційного) етапу проходять 8 проектів, а саме: “CareKid” “БаБулочка” “Rehabox” “Ecos” “Winner Hub” “ЛапкиБокс” “Pulsarmag” “CareKid” “Happy Eco Bud” Тож, вітаємо всіх переможців та прямуємо разом до нових звершень!

Детальніше
Програма УСА школа соціального підприємництва 02.04.19
в УСА завершилося онлайн-навчання для соціальних стартаперів

В Українській Соціальній Академії завершився перший етап програми соціального підприємництва для стартапів – пре-акселератор. Це онлайн програма розвитку ідей на ранній стадії  у сфері подолання бідності та безробіття молоді. Слухачами програми стали більш ніж три сотні учасників з усіх регіонів України. Про те, який чином був побудований онлайн-курс, як відбувалися заняття, хто долучився до викладання та які знання здобули майбутні соціальні підприємці розповіли менеджери програми та самі учасники. Онлайн-навчання соціальному підприємництву розпочалося у січні 2019 року і тривало близько трьох місяців. Курс розробили за методологією Miller Center соціального підприємництва при університеті Санта-Клари у Силіконовій Долині. Головними принипом програми є “learning by ...

Детальніше
Київ Програма УСА 25.03.19
Етика і політика. Хто такий політичний лідер?

В рамках програми “Суспільна етика і лідерство” відбувся другий навчальний модуль, присвячений вивченню політичного лідерства. В розпалі передвиборчих агітацій, учасники протягом двох днів намагалися відійти від імен та лозунгів, та разом із лекторами говорили про цінності у політиці. Своїм досвідом та поглядом “зсередини” поділився парламентський кореспондент інтернет-видання «Обозреватель» Віталій Тисячний, разом з яким обговорили політичні процеси на прикладах та кейсах. А про політичні цінності говорили з Ігорем Ільтьо – співзасновником СД Платформи, який занурив учасників в історію особистостей лідерів, котрі транслювали ці цінності. Наступного дня, учасники мали можливість поставити питання та визначити дефініції політичного лідерства з Ярославом Юрчишиним – головою правління Transparency ...

Детальніше
Всі новини